Avatar užívateľa
anonym

Koľko klokanov sa deli o materský vak?

Zaujímalo by ma to z toho dôvodu, že vidím na obrázku či v televizii len jednoho klokana ako trčí matke z vaku.(Milujem dokumentárne filmy o zvieratách). To sa tam viac nevôjde a čo s tými ostatnými?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4966 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Klokan může mít jen jedno malé mládě. Má to složité rozmnožování. Narodí se vlastně jako polotvar.Ve velikosti asi jako ořech. Matka jej po produ zakutálí do vaku, kde doslova přiroste k mléčné žláze a ve vaku dorůstá jako v inkubátoru.Když povyroste kouká mámně z kapsy.Začíná přijímat rostlinou potravu, V případě nebezpečí skočí mámně do vaku a ta ho odnese pryč.Klokan skáče až 4 m při jednom skoku mládě by jinak mámně nestačilo.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

NIE,viac sa ich tam nevoide.LEN jeden malý klokan.AHOJKY,LVICE

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Keď je klokaniemu mláďati zhruba rok, stále si ešte rado vlezie do materského vaku, aby sa napilo materského mlieka. Ale klokanik si už začína hľadať potravu tiež vonku. Občas keď dostane smäd, ešte honem pribehne ku klokanici, strčí hlavu do vačku, aby sa napilo. Toto mlieko sa vyznačuje vysokým obsahom tuku. V tejto dobe však na svet prichádza nový súrodenec, malý ako zrnko kávy a vlezie si do matkinho vaku. Novorodenec je po celú dobu vo vaku a potrebuje menej tuku ale zato viac škrobu. Obe mláďatá sa v noci delia o jeden spoločný vak, ale každé dostáva iné materské mlieko.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá