Avatar užívateľa
anonym

Koľko je medzi nami ľavákov?

Syn nám nastúpil do školy, je prváčik a ja mám trošku obavy ako to bude všetko zvládať, ako sa mu bude dariť písať, je totiž ľavák, ale je veľmi šikovný. Kedysi sme mali v triede 1–2 ľavákov, ako je to teraz, koľko ich je? Menej alebo viac?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4973 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

V naší populaci je 10 až 15% leváků. Zdánlivě se jedná o nízké procento, ale to je způsobeno tím, že píše-li levák, každý si toho okamžitě všimne, kdežto jednání pravorukých neregistrujeme.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Led

nedá sa presne deliť na ľavákov a pravákov. Extra trieda sú aj obojrukí.
Ja a nie som sama, napríklad píšem oboma rukami

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Skoro každé desiate dieťa je ľavák. Tento pomer je 10 percent teda 10 na 100 detí. V Europe a v Amerike je v priemere údajne 10 percent ľavákov. Kedysi deti ešte prevychovávali na písanie pravou rukou, dnes sa touž nerobí. Deti totiž trpeli rôznymi poruchami chovania a nevedeli sa sústrediť. Vysoký podiel ľavákov je možné pozorovať i v niektorých športoch, hlavne v boxe a šerme. Ľaváci majú tuna jednu výhodu: ich súperi väčšinou niesu zvyknutí nastúpiť proti ľavákovi a knockout, teda k.o.,ľavačkou ich poriadne prekvapí. Mnoho ľavákov žije v oblastiach, kde ešte bojuje muž proti mužovi, napríklad v Novej Guineji. Dalo by sa povedať, že ľaváci sú šikovní bojovníci.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy