Avatar užívateľa
anonym

Kedy začať dieťa učiť i iný jazyk ako je ten rodný- materinský?

Chcela by som vedieť, kedy by som mohla dať dieťa na výuku angličtiny. A tiež materinský jazyk- slovenčinu už krásne ovláda vo dvoch rokoch, ale manžel je Čech a sice hovorí naňu slovensky, no chceli by sme aby vravela i jeho rodným jazykom teda česky. Kedy je dobré začať dieťa učiť i iný než materinský jazyk?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? marknie, anonym před 4901 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Děti mají od BOHA daný dar, že se velmi snadno učí dosti věcem /plavání, určitý druh sportů,a.t.d./ a také řeči. Malé dítě již od dvou let , je schopno se učit třem jazykům najednou a nedělá jim to žádné potíže. Samozřejmě je nutné aby dítě se ty jazyky učily tak, že s ním nějaký čas budete mluvit česky a až pochopí o jaký jazyk jde tak můžete přidat jazyk další – třeba v dnešní době tak potřebnou angličtinu. Je potřeba do toho dítě nenutit násilně, ale spíše výchovnou hrou.Nebojte se , že to vaše dítě nezvládne-zvládne jak mluvou tak i gramaticky, ale je potřeba když již s tímto učením započnete tak to nevzdávat a neustále s láskou a trpělivostí pokračovat dál.Můžete se také poradit s nějakým odborníkem na toto učení dětí.Není problém, malé děti jsou ohromně učenlivé.Přeji vám ať se vám všem v dobrém daří.AHOJKY, LVICE

Zdroj: široké znalosti

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Výskum ukazuje, že ľudský mozog je v prvých rokoch života formovateľný ako plastelína. Toto však závisí od kvality a množstva prvých podnetov a skúseností dieťaťa. Bunky, ktoré sa často aktivujú dráždením zmyslov, sa viac a stabilnejšie prepájajú.
Reč sa rozvíja až do štvrtého roku života a tak deti môžu bez námahy zvládnuť nielen jeden, ale aj viac jazykov naraz. Zároveň sa dokázalo, že deti, ktoré vyrastali vo viacjazyčnom prostredí, dosahujú lepšie výsledky v škole, majú nadpriemerné schopnosti riešiť problémy, sú mentálne flexibilnejšie a kreatívnejšie ako ich jednojazyční rovesníci.

Zdroj: www.ozene.zoz­nam.sk/cl/10028­4/253756/Preco-by-sa-deti-mali-ucit-cudzi-jazyk-uz-od-malicka-

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Elektrikář

Zhruba od třech let. Mám zkušenost do školky začala s našimi dětmi chodit děvčátko z Japonska, Mezi dětmi se naučila natolik česky že v krámně dělala rodičům tlumočnici.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy