Avatar užívateľa
lienka

Kedy u batoľaťa prejsť z fľaštičky na pohárik?

Chcela by som vedieť, kedy mám začať učiť našeho synčeka piť z pohárika, stále cumlá cumeľ od fľaštičky a už ani zubarke sa to nepáči. Pritom dudlík nepoužíva. Kedy teda začať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? tanama před 4971 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Když se s něj naučí pít, My mněli jsme plastový hrnečk s pokličkou a výstupkem a dírkami byla to výhoda když je žabky schodili se nerozbyl a moc toho nevyteklo. Stejně jsme pakpozději museli hrnky přikoupit. Můj vnuk byl ještě jako větší jen večer mlíko z lahve. Jednou jsme láhev zapomněli a byl malér.Řval že nemá mlíčko.
Děda si poradil dopil rum z placatky vyvařil,naštěstí byl jeden dudlík z lahve v autě, hodně jsme se pak nasmáli. Jak mu to šmakovalo.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

Odvykanie pitia z fľašky by malo ísť ruku v ruke s odvykaním od cumlíka. Je to dôležité, keďže kŕmenie z fľaše po 18. mesiaci zvyšuje riziko pokazených zubov, ušných infekcií, chudokrvnosti a obezity.
Vyskúšajte trik “výmenného obchodu” a fľašku s cumlíkom vymeňte za niečo, čo sa bude drobčekovi páčiť. Ak totiž so sebou neustále ťahá svoju fľašku, potom je to preto, že sa z nej stala hračka, z ktorej sa dá občas napiť. Nájdite dieťaťu vhodnú náhradu, hoci pekného plyšáka.
Vyberte hrnček z nerozbitného materiálu, uistite sa o jeho bezchybnosti. Snažte sa urobiť z pitia z hrnčeka zábavu. Farebné obrázky alebo slamky Vám situáciu uľahčia. Deti v tomto veku majú tiež tendenciu všetko napodobňovať. Keď uvidia mamu alebo otca piť z hrnčeka, možno budú chcieť svoj nový hrnček tiež vyskúšať.
Ak dieťa plače a dožaduje sa svojej fľašky s cumlíkom, objímte ho, popestujte a snažte sa odviesť jeho pozornosť nejakou hrou.

Zdroj: www.nivea.sk/ad­vice/show/1634­5#/subjects/tod­dler_19_21/tod­dler1902

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy