Avatar užívateľa
anonym

Kedy je človek dospelý?

Zaujíma ma na túto otázku odpoveď, lebo niesom si istá či v 18 rokoch je každý človek už dospeplý. Či tá dospelosť neprichádza až v staršom veku, keď už človek začína na seba pracovať a nieje závislý na rodičoch.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4977 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Led

treba otázku rozdeeliť na 3 časi
1 – fyzická dospelosť – je rôzna je to medzi 15. a 21. rokom
2 – psychická dospelosť – tú niektorí nemajú možno až do smrti, ináč takisto ako fyzická je rôzna, vplyv na to majú rôzne životné okolnosti
3 – právna dospelosť – začína prevzatím OP v 15.roku, od 18 môže voliť, od 21 môže byť zvolený

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

Rodičia si niekedy povzdychnú: kedy už budete konečne dospelí? Možno že dnes už vedia vedci presne povedať, kedy je človek dospelý. Býť dospelý má veľa spoločného s rytmom spánku. Stručne povedané: človek je dospelý vtedy, keď vydrží byť večer dlho hore, je svieži dlho do noci a má chuť ísť napríklad na diskotéku:o). Prechod do veku dospelosti sa dá pozorovať i na tom, že človek chce chodiť spať veľmi neskoro. Pravdepodobne to má príčinu v hormónoch. Ale tento „disco-čas"netrvá večne. Ľudia vo veku okolo 21 rokoch chodia spať už zase v "normálnom“ čase. To som sa dočítala v časopise. Ale neviem čo je na tom pravdy.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Elektrikář

Pro každého je to jiné. Po právní stránce od 18 za sebe musíš odpovídat sám. Do té doby všechna „rozbytá“ okna musejí zaplatit rodiče.Někdo je dospělý když má zamněstnání a příjem o kterém si rozhoduje sám. Někdo k tomu musí mít svoje bydlení, Né nadarmo se říká pořádnej chlap musí postavit dům zasadit strom, udělat pár dětí, vykopat studnu. Aby po něm něco zbylo. Pak je teprv dospělý. Přitom vám uteče vlastně celý život. Napřed se radovat z dětí, později z vnoučat a teprve pak můžem odpočívat.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
MimamoCZ93

Elektrikár: Toto o tom strome, domu a deťoch ma vždy dokáže celkom rozčúliť. Ako nie som práve nemakačenko, ale ja napríklad tieto priority fakt nemám. A veľa ľudí v mojom okolí tiež nie. Chápem, že ste to nemyslel zle, ale na také súdy opatrne. Ja treba stále bývam v prenájme, sám a nemám v pláne to zmeniť. Byt som po dohode s majiteľkou vybavil na https://www.li­vli.sk/ a som maximálne spokojný. :)

před 504 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy