Avatar užívateľa
anonym

Kde sa má uchovávať pečivo?

Kúpim rohlíky, či chlieb a na druhý deň je to všetko tvrdé. Kde sa má správne uchovávať pečivo aby vydržalo čo najdlhšie? Je to chlebník, alebo špajzka? V igelitovom sáčku, alebo vo folii? Poraďte, potešíte ma.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4952 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

Pečivo by malo byť na suchom mieste, teda tam kde neprúdi veľa vzduchu. Neukládajte teplé pečivo- najprv je potrebné ho nechať vychaldnúť. Nemalo by sa nechavať pečivo na kuchynskej linke, ale ani na chladničke, z ktorej zo zadu prúdi teplý vzduch. Dobré miesto na pečivo je teda nejaká skrinka, alebo zásuvka – kde je sucho a máte to po ruke. Najlepší na uloženie pečiva je dobre uzavieratelný chlebník, veď preto bol vymyslený. A dokonca chlebník vyzerá dobre ako dizajnersky doplnok v kuchyni. Chlieb je ešte dobre zabaliť do nejakého pláteného vrecka, alebo bavlnenej utierky, aby vydržal čerstvý dlhšie.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

V chladu a nejlépe pořádně zabalené v bavlněých čistých látkách a stejně se pečivo musí každý den provětrávat aby nechytilo plíseň.Potom je další způsob a to, dát pečivo do potravinářských sáčků a opět dát do chladna a každý den provětrávat.Pokud máte pečiva hodně a nespotřebujete jej nejdéle do 3 dnů, tak pevně pečivo zabalte do potravinářských sáčků a dejte do lednice.Pečivo si však nikdy neuchová do druhého dne úplnou čerstvost a křupavost a tak třeba rohlíky, chléb a.j. je nejlepší před jídlem nechat v pořádně vyhřáté troubé tak asi 5–15 minut propéct.Také se to dá udělat v mikrovlné troubě.Ale co je úplně nejlepší, nekupovat pečivo do větší zásoby a každý den je kupovat čerstvé.AHOJKY,LVI­CE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA JAKO CELEK

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie