Avatar užívateľa
anonym

Je potrebné nejako pripraviť dieťa na škôlku?

Už teraz viem, že nástup do škôlky nebude ľahký ani pre naše dievčatko, ani pre nás. Síce je spoločenská a má veľmi rada deti, ale tiež je navjazaná na mna. Ako ju na to pripraviť, že pôjde do škôlky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5027 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

  1. Počas prechádzky zoberte dieťa prezrieť si budovu materskej školy zvonku. Vhodné je vystihnúť čas, kedy bývajú na dvore deti, aby vaše dieťa si všimlo, že i iné deti chodia do materskej školy a môžu sa tam spolu hrať.
  2. Poproste riaditeľku predškolského zariadenia, či by ste si spolu s dieťaťom mohli prezrieť ich priestory prípadne chvíľu zostať i v triede.
  3. Berte často dieťa do kolektívu iných detí. Vhodné je napríklad detské ihrisko alebo materské centrum.
  4. Nechajte občas dieťa postrážiť kamarátke či starej mame. Dieťa sa pomaly naučí odpútať sa od vás najskôr na krátku chvíľu, neskôr môžete interval predĺžiť.
  5. Rozprávajte dieťaťu čo všetko v škôlke môže zažiť, či to, že ho tam čakajú noví kamaráti a zaujímavé hračky.
  6. Ubezpečte dieťa, že sa vždy preň vrátite.
  7. Ak je to možné, vyskúšajte adaptačný program, aby ste vedeli, či je dieťa zrelé na materskú školu alebo nie. Vhodnou formou je i to, že zo začiatku bude vaše dieťa navštevovať predškolské zariadenie len v dopoludňajších hodinách.
  8. Boli ste doteraz s dieťaťom doma na rodičovskej dovolenke? Pravdepodobne je na vás i dosť citovo naviazané a tak, aby ste predišli počiatočným slzám, vyskúšajte to, že dieťa bude do materskej školy vodiť zo začiatku manžel, svokra či vaša mama.
  9. Pri odchode z materskej školy sa s dieťaťom rozprávajte, čo všetko v nej v ten deň zažilo alebo, čo im tety kuchárky dobré navarili. Neľakajte sa, ak vám zo začiatku bude odpoveďou na všetky vaše otázky slovíčko nič. Nebojte sa, určite sa deti hrali zaujímavé hry a v jedálni na obede im určite nedali na tanier „Nič“.

Zdroj: www.ozene.zoz­nam.sk/cl/10027­6/253400/Priprav­te-svoje-dieta-na-skolku

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

no treba jej nechavať priestor a obaliť sa trpezlivostou.. najprv ju tam nechavat len pol dna a potom na normalny čas..

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy