Avatar užívateľa
anonym

Je podľa vás vegetarianstvo zdravé?

Viem, že ľudia vegetariáni sú krásne štíhli a zdá sa že sú spokojní. Ale je to vegetarianstvo zdravé? Čo si o tom myslíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5018 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Nejde o to čo jete, ale ako je to pripravené. Na vegetariánskej strave sa dá žiť a prežiť. Ale človek vo vývoji by mal jesť aj mäso. Človek je všežravec, živiny a bielkoviny obsiahnuté v mäse potrebuje. A otazka na otazku: Čo by ste jedli radšej? Mäso so salaša ktoré je čisté a odchované na tatranských lúkach, alebo zeleninu plnú pesticídov? Mäso človeku neškodí. A priberá sa viac z pečiva, sladkostí a mastných jedál. Takže je to skôr otázka chuti a presvečenia ako podložený a vedecky dokázaný fakt.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Ak je niekto správny vegetarián, má hlboké znalosti o výžive, pozná vlastnosti potravín, vie si zložiť jedálniček tak, aby bol optimálny. Stále študuje nové informácie a vedie aj okrem jedla zdravý životný štýl. Nefajčí, športuje, žije v pokoji. Je jasné, že taký človek pre svoje zdravie robí veľa. A veľa aj dostane.
Ak za vegetariánstvo považujete prosté škrtnutie mäsa, asi neuspejete. Možno bude vaša strava chvíľu aj prinášať plody (napríklad chudnutie) ak ste predtým jedávali veľa údenín. No radosť nebude trvať dlho. Nevhodné zloženie potravy môže začať pomaly ovplyvňovať váš organizmus. Prejavy môžu byť nevypočítateľné. Ktovie – možno aj psychické.

Zdroj: www.chudnutie­ako.sk/zdrava-vyziva/vegetariani-stravuju-sa-zdravsie/

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

ZDE JDE SPÍŠ O TO,ŽE NĚKTEŘÍ LIDÉ NEMOHOU JÍST ZVÍŘATA Z MORÁLNÍCH DŮVODŮ A Z DŮVODŮ,ŽE JIM DĚLÁ POTÍŽE MASO DOBŘE A SPRÁVNĚ NATRÁVIT A STRÁVIT. NE KAŽDÝ ČLOVĚK SNESE MLÉKO A VÝROBKY Z NĚJ,PROTOŽE MU CHYBÍ ENZYM BEZ KTERÉHO SE NEMŮŽE TRÁVIT MLÉČNÁ BÍLKOVINA A MLÉČNÝ CUKR. TAK PODOBNĚ JE TO I S MASEM.NAVÍC MASO SE DÉLE ROZKLÁDÁ V ŽALUDKU A MŮŽE ZPŮSOBIT VELKÉ ZAŽÍVACÍ A STŘEVNÍ POTÍŽE. FAKTEM VŠAK ZŮSTÁVÁ,ŽE ZDRAVÝ ČLOVĚK MASO JÍST MÁ/ZÁLEŽÍ NA JEHO ÚPRAVĚ A NALOŽENÍ A ZPRACOVÁNÍ/,PRO­TOŽE OBSAHUJE BÍLKOVINY,VITA­MÍNY,MINERÁLY,EN­ZYMY,A STOPOVÉ PRVKY,KTERÉ SI NAŠE TĚLO NEUMÍ SAMO NA SVOJI VLASTNÍ OPRAVU A DOBROU FUNKCI ZAJISTIT.VEGE­TARIANI JSOU VŠAK VĚTŠINOU LIDÉ CITLIVÍ A DOBROSROSRDEČNÍ A NEVIDÍM DŮVOD PROČ BY VEGETARIANSTVÍ NEMĚLO MÍT KLADNOU ODEZVU U LIDÍ.AHOJKY,:-D)))********LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTEROU LÉTA S ÚSPĚCHEM LÉČÍM

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Led

Človek je svojim charakterom všežravec. V prípade, ak uprednostňuje len jeden druh stravy, zákonite sa mu to podpíše na zdraví. Chýbajúce vitamíny potom nahradzuje iným spôsobom lieky, rôyne dopingové nápoje a pod.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie