Dobrý den, náš pes (retrívr) je v jídle celkem vybíravý a moc
nežere, někdy vydrží nejíst i týden, ale obvykle jí jednou za dva tři
dny. Zkoušeli jsme různá krmiva, všechny možné typy granulí, psí
konzervy i syrové maso. Tohle trvá už asi 6 let, podle veterinářky je
v pořádku, prý prostě není žravý. Na retrívra je drobnější, je
i malinko nižší, než retrívři obvykle bývají, má necelých 30 kg.
Nevím, jestli je podvyživený, přes chlupy mu žádne kosti vidět nejsou,
žebra jsou cítit tak normálně, jako u každého jiného psa, kyčle také.
Když mu ale sáhnu na hrudník, tak je možné velmi výrazně cítit hrudní
kost, jako by tam neměl žádné svaly a žádný tuk. Je tohle znak toho, že
je náš pes podvyživený? Je normální, že žere tak málo? Nemáte někdo
podobné zkušenosti? Nikdo mi nedokázal zatím odpovědět a jak už jsem
psala, podle veterinářky je v pořádku. Jinak mu nic nechybí, je veselý,
chodíme na procházky a výlety.
Děkuji
| Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Drap, MonaLis před 3376 dňami |
Sledovať
Nahlásiť
|

Některý pes, stejně jako jsou i někteří lidé, se takto stravuje a nic
s tím nenaděláš. Pokus má co žrát, a nemá zdravotní problémy, tak to
neřeš. Takového psa nenalákáš ani na řízek. Řídí se svým tělem a to
mu vyhovuje. Pokud chceš zvýšit svalovou hmotu v hrudní oblasti, choď
s ním často plavat. Jinak ho nech žít jeho spokojený život.
Oč by bylo méně nemocných, kdyby umělo svému tělu naslouchat
více lidí.
|
3Kto dal odpovedi palec? samicek333, sanya, MonaLis
před 3375 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
Váha v dospělosti pejska by měla být 36kg.
Myslím tedy, že podvyživený není.
…
http://zlaty-retrivr.hafici.cz/
|
2Kto dal odpovedi palec? samicek333, Radka25
před 3375 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
Myslím si, že by veterinářka poznala, kdyby byl pes podvyživený.
Já bych jí věřila → říká-li, že je pes v pořádku, pak to
tak bude…
|
1Kto dal odpovedi palec? samicek333
před 3374 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
Dobrý deň, myslím si že ak by mal nejaký zdravotný problém, bolo by to
viedieť aj na jeho správaní, takže by som sa o takéhoto psíka
nestrachoval. Tu posielam link na dobrý článok o výžive psa: http://www.chovatelahospodar.sk/clanok/zdravy-rozum-pri-vyzive-psa-175
Potrava je aj u psov individuálna záležitosť
|
0
před 3160 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
Tak to naši psi jsou naštěstí hodní. To je také tím že jsme jim pořídli všem nové https://www.caskrmeni.cz/eshop/psi/boudy-a-stany/ psí boudy a tráví většinu času venku. Nedovedu si představit jaké by to bylo kdybychom je měli třeba někde v rodinném domě, natož snad v paneláku. Takoví lidé jsou blázni a primitivové za mě.
Keď sa pozerám na to ako niektorí ľudia vychovávajú psa, príde mi, akoby preskočili prvú kapitolu v knihe s názvom https://napovime.sk/navod/ako-naucit-psa-aportovať/ ako naučiť psa aportovať. To sú hrozné praktiky čo niektorí skúšajú. Predovšetkým teda odstrašujúci prípad je ten, keď niekto s fľašou alkoholu v ruke reve na svojho maznáčika.