Avatar užívateľa
anonym

Existujú medzi hmyzom „hospodárske zvieratá“?

Včera mi tvrdil manžel, že nie každý hmyz je iba škodlivý a otravný. Že existuje hmyz, ktorý pomáha v hospodárstve. No ako, to by ma zaujímalo, či mal pravdu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4976 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Užitený hmyz jsou určitě včely a čmeláci, kteří opylováním výrazně ovlivňují produkci v zemědělství a v sadařství. Včely navíc produkují velké množství medu, ale také vosk a propolis.
Zmínit je třeba také bource morušového z jehož kokonů získáváme hedvábí, ale i slunéčko sedminečné, které likviduje celé kolonie mšice.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

Mravenci si doslova pěstují mšice. Které roznášejí po okolí a baští jejich sladké výkaly.Právě od mšic je vlastně lesní med.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

U hmyzu málokto myslí na hospodárske zvieratá, skôr je to tak že sú to len škodcovia a prenášači ochorení a nákaz. Ale k hmyzu patrí napríklad tiež nesmierne užitočná včela medonosná. Včeli poletujú z kvetu na kvet a peľujú sa. Bez včiel by nebola možná žiadna úroda. Ďalším hospodárskym hmyzom je priadka morušová. Keď sa húsenice tohoto nočného motýľa zakuklia, upriadu niekoľko stoviek metrov dlhé vlákno. Z týchto tenkých vlákien sa vyrába hodváb. Užitočné sú i octomilky- vinné mušky, ktoré sa využívajú na laboratorne pokusy.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

nevím,také by mě to zajímalo.zeptejte se manžela ať si posílíme vědomosti.LVICE

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá