Avatar užívateľa
ciernak

Čo vytáča puberťákov najviac?

Mám doma puberťáka, no a máme čo robiť. Poslednou dobou mám pocit,že všetko čo mu poviem ja alebo manželka ho rozčúli. Neviem si rady. Máte s puberťákami skúsenosti? Čo tych vašich najviac rozčuľuje? Aby som keď tak vedel porovnať.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? tanama, anonym před 5045 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
tanama

Mě naboří když se řekne MUSIŠ! Přikazovací tón žádný mohla by si nebo až budeš mít chvilku potřebovala bych pomoc a všechno by šlo líp.I mi sme lidi ne?

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

JSTE RODIČE A VÁŠ PUBERTÁK DOKUD NENÍ PLNOLETÝ TAK VÁS MUSÍ POSLOUCHAT NA SLOVO.MUSÍTE BÝT VŮČI NĚMU SPRAVEDLIVÍ, LÁSKYPLNÍ,PLNÍ POCHOPENÍ, ALE TAKÉ PEVNÍ, ZÁSADOVÍ,PRAV­DOMLUVNÍ A NESMLOUVAVÍ. MUSÍ VIDĚT, ŽE VY JAKO RODIČE MÁTE AUTORITU NAD NÍM PEVNĚ VE VAŠICH RUKOU A, ŽE MU NEZBUDE NIC JINÉHO NEŽ VÁS POSLOUCHAT.VÍM, ŽE JE TO TĚŽKÉ A NĚKDY NERVOVĚ VYČERPÁVAJÍCÍ, ALE POKUD NECHCETE ABY Z NĚJ VYROSTL DAREBÁK TAK TO JINAK NEJDE.TAKÉ BY MĚL MÍT NĚJAKÉ DOBRÉ KONÍČKY, KTERÉ BY JEJ BAVILI A SMÉROVALI HO K DOBRÉMU. A CO TAKOVÉMU PUBERTÁKOVI NEJVÍC VADÍ?ŽE VÁS MUSÍ POSLOUCHAT!!!!!!­.NEPOLEVUJTE A DEJTE SE DO TOHO. S MANŽELKOU VŠAK MUSÍTE BÝT ZA JEDNO V JEHO VÝCHOVĚ.NEJDE ABY Z VÁS JEDEN BYL ČEHY A DRUHÝ HOT.POTOM JE JEŠTĚ JEDNA CESTA A TA VEDE K DĚTSKÉMU PSYCHOLOGOVI, COŽ TAKÉ NENÍ ŠPATNÉ ŘEŠENÍ.VŠE DOBRÉ:-D PŘEJE LVICE.
Dopĺňam:
DOPLŇUJI, ZDE NEJDE TAK O TO CO TEN PUBERŤÁK MUSÍ, ALE JAK JE MU TO ŘEČENO.TŘEBA:JSI FAIN KLUK A MÁME TĚ RÁDI- A VÍŠ JAK BY NÁS VŠECHNY POTĚŠILO KDYBY I TEN TVŮJ POKOJ BYL TEBOU UKLÍZENÝ? JSOU TO TVOJE VĚCI, JE TO TVŮJ POKOJ A CHCEŠ BÝT PŘECE IN.,,,NEBO: TO BY BYLO FAIN KDYBY JSI PŘIŠEL DOMŮ DO DEVÁTÉ VEČER,ASPOŇ SI O TOBĚ LIDI NEBUDOU MYSLET, ŽE JEDEŠ V NĚČEM NEZÁKONÉM A BUDOU MÍT K TOBĚ VÍC ÚCTY.,,,,NEBO:JEJDA ZASE TEN ODPAKOVÝ KOŠ JE PLNÝ? PROSÍM TĚ UDĚLÁŠ MI RADOST KDYŽ JEJ RYCHLE VYSYPEŠ,MÁM Z TEBE RADOST.,,,,,NE PŘIKAZOVAT A ZAKAZOVAT, ALE S POKOJNÝM HLASEM A S LÁSKOU KE SVÉMU DÍTĚTI PROMLOUVAT TAK ABY HO TO NEMOHLO VYTOČIT, SPÍŠ VŠE PODÁVAT V DIPLOMATICKÉ FORMĚ-NAVRHOVAT A CHVÁLIT.LVICE

Zdroj: ZKUŠENOSTI

Upravil/a: anonym

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Vety, ktoré na nás pubertiaci neznášajú?

  1. Uprac si izbu! „No, veď ju mám“, odpovedal by každý tínedžer. Vy však vidíte čosi úplne iné, napríklad špinavé ponožky pod vankúšom či týždňovú desiatu za nábytkom.
  2. Vynes smeti! Odpoveď býva buď ignorovanie alebo slovíčko, na ktoré ste doslova alergický „musím?“
  3. Čo nové v škole? Prečo sa preboha na toto pýtate? Aj tak je odpoveď vopred jasná- NIČ. Ak potrebujete získať takéto informácie, radšej si skontrolujte internetovú žiacku knižku alebo zájdite za učiteľom.
  4. Musíme sa porozprávať. Pubertiakovi pri tejto vete víri v hlave, či ste mu na „to“ prišli (môže to byť hocičo, s čím sa bojí priznať) alebo zas niečo nespravil tak, ako má.
  5. V sobotu máme rodinnú oslavu u babky a ty tam musíš byť. On chce byť s kamarátmi a namiesto toho bude

reklama
musieť sedieť medzi tými „trapošmi“ a počúvať „blbé“ otázky.
6. O ôsmej budeš doma. Zahláste túto vetu a uvidíte ten výraz v jeho adolescentnej tvári. To fakt? Veď všetci môžu byť do desiatej. Prečo mam len ja takých blbých rodičov, čo ničomu nerozumejú. Ja toto svojim deťom robiť nebudem!
7. Jožo fakt nie je chalan pre teba. Zámerne nevravíte (a tak veľmi by ste chceli), že výzor v štýle EMO a povesť riadneho grázla si akosi nepredstavujte po boku svojho potomka. Dcére sa však zdá strašne „cool“. A vám ostáva len to riadne predýchať a dúfať, že uvedomovanie bude čo najmenej bolestné.

Zdroj: www.ozene.zoz­nam.sk/cl/10027­6/253767/Sedem-odstrasujucich-viet-pre-vasho-pubertiaka

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy