Avatar užívateľa
anonym

Čo je to tarhoňa?

Mama stále rozpráva ako im na školách varili tarhoňu a slovesnkú rýžu. Ja si ani jednu z týchto potravín neviem predstaviť. Ale rada by som sa dozvedela čo je to tá tarhoňa, či sa ešte predáva a kde tieto potraviny zoženiem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Elektrikář před 5015 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Tak tarhoňa pripomína detstvo aj mne. Nám ju varila babička, ale sem tam si ju kúpim. Sú to také malinké cestovinky zo špaldovej múky. Sú ako malinké guličky, alebo kocočky. Špaldová pšenica je jednou z najstarších
kultúrnych plodín. Dvojitá pleva špaldy zrno lepšie chráni a preto naň menej vplývajú škodliviny z prostredia.
Varím to ako rýžu, nasypem tarhoňu do hrnca s trochou olivového oleja a popražím, potom zalejem vodou (pomer 1 hrnček špaldy ku 2 hrnčekom vody). A podusím. Podávam ju ako prílohu s kuracím mäsom, so sojovými kockami, alebo ako rizoto (nahradím ryžu tarhoňou) so zeleninou a struhaným sýrom.
No a čo sa týka „slovenskej rýže“- to sú tiež bezvaječné špaldové cestoviny – cestoviny z bielej múky, bez obsahu otrúb. Ľahko stráviteľné vďaka obsahu vlákniny a vysokým výživovým kvalitám špaldy. Tieto cestovinky majú tvar tenkej dĺhozrnej rýže a dávam ich do polievok.
Ináč obe produkty zoženieš buď v potravinách, alebo v BIO predajnach.

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie