Avatar užívateľa
anonym

Čo je to partenogeneza?

Niečo mi to slovo hovorí, ale niesom si istá, či je to to čo si myslím, tak sa radšej opýtam, aby som bola mudrejšia. Čoho sa týka partenogenéza? Má to niečo spoločné s biologiou? Čo to vlastne znamená?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4947 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Paradentoza je onemocnění dásní. Dáseň ubývá obnažuji se krčky zubů a ty se kazí.Je to také způsobeno nedostatkem vitamínů ve stravě. V dávných dobách lodníci na lodích dostávali z jednostrané stravy bez vitamínů kurděje kdy se jim uvolnily a vypadaly všechny zuby.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

PARTENOGENEZA je úplne niečo iné ako paradentoza.
Ide o asexuálnu formu reprodukcie, keď samičí organizmus vyprodukuje vajíčko a to sa vyvíja bez oplodnenia samcom. Môže ísť o vajcia, ale aj o embryá. Doteraz sa zaznamenala asi u sedemdesiatich živočíšnych druhov, najmä u bezstavovcov, ako sú dafnie, vši, niektoré druhy včiel či ôs, ale aj napríklad u niektorých druhov škorpiónov. Partenogenézou sa môžu reprodukovať aj stavovce, predovšetkým plazy, jašterice, ale aj ryby a výnimočne aj vtáky. Zvláštnosťou a prekvapením bolo, keď sa u samice žraloka v akváriu objavilo malé mláďa.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá