Avatar užívateľa
jozo

Čo je tapas?

Veľmi si to vychvaľovali známi, ktorí boli na večeru v nejakej reštaurácii. O aké jedlo ide? Odkiaľ pochádza? Jedli ste už tapas a ako to chutná?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4299 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Tapas nejsou jenom předkrmy nebo malé snacky k vínu či pivu o velikosti jednoho sousta. V poslední době se stávají samostatnou částí kuchařského umění.

Díky rozmanitosti a velkému prostoru pro experimentování začínají představovat lákadlo nejedné restaurace. Nejznámější tapas jsou olivy, různé oříšky, chipsy, plněné papričky, sýry, salám chorizo, empanadas (plněné taštičky), kalamáry, tortilla espanola či masové koule. Mohou to ale klidně být i různé druhy krájených paštik s křupavou bagetou, plněné papričky či lilky, kozí a ovčí sýry, tataráček ze svíčkové nebo pikantní klobáska.
zdroj: Žena.cz

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Je to malá chuťovka, ktorá sa konzumuje vždy k poháriku vína medzi skončením práce a čakaním na čas večere. Tieto chuťovky sa volajú aj pinchos, podľa malého špáradla, ktorým bývajú prepichnuté, aby suroviny lepšie spolu držali. Tapas sa preto konzumujú v baroch, často aj postojačky, kde sa po práci stretnú priatelia, aby spolu podebatovali o udalostiach dňa. Tapas môžu byť studené, teplé, prípadne aj vo forme omáčok, do ktorých sa namáča pečivo alebo iné tapas. Na ich prípravu nepotrebujete veľa. Stačí napríklad ugrilovať malé šampiňóny, zopár paprík, koktailových paradajok. Pridať môžete krevety, ančovky, nakladané malé uhorky. Chýbať, prirodzene, nesmú kvalitné olivy či kapary, sušená šunka a syry.

Zdroj: www.lesk.cas.sk/clanok/16335/v amos-de-tapas.html

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek