Avatar užívateľa
veronikaiq

Aký mate nazor na minerálky?

Ja pijem neperlivú vodu a minerálky veľmi nemusím. Skôr mi nechutnajú vôbec. Doktorka mojej dcerke počas liečenia angíny doporučila piť aj minerálku. Chcela by som vedieť, čo na minerálkach je take zdrave.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Elektrikář, anonym před 5029 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Vychadza to zo samotneho nazvu. Obsahuje zvýšený počet minerálov, magnezia, horčíku, atd.. Mineralky su zdrave ak sa piju z mierou. Pri pití len minerálok dochádza k usadzaniu vapnika na klboch čo moc zdrave nieje. Ako sa hovorí, Všeho s mierou.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

To vám paní doktorka jistě doporučila minerální vodu-VINCENTKA.Je velmi léčivá a pomáhá jak na pití tak na kloktání.Jinak co se všeobecně týká minerálních vod tak je třeba vzít v úvahu poměr minerálních látek a kolik obsahuje sodíku.Minerální vody jsou zdravé a jistě jich nebudete pít tolik, aby vám uškodily.AHOJKY 😁)********LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPĚCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Pitné režimy stanovené odbornými lekármi pomáhajú regenerovať vnútorné prostredie človeka. Účinok ich podávania sa prejavuje najmä harmonizáciou vnútorného prostredia a pôsobením pri civilizačných chorobách. Možno teda povedať, že minerálne vody zohrávajú významnú úlohu v doplnkovej liečbe pacientov. Na druhej strane sú významným zdrojom príjmu vody aj pre zdravých ľudí v rámci pitného režimu, dôležitého pre zdravú životosprávu. Minerálne vody možno rozdeliť podľa chemického zloženia ešte podrobnejšie. Na vody, ktoré obsahujú katióny lítia, sodíka, draslíka, vápnika a z aniónov najmä fluór, chlór, bróm, jód. Podľa prevládajúceho katiónu ich delíme na vody: sodné, horečnaté, vápenaté a s iným katiónom. Podľa prevládajúceho aniónu ich delíme na vody: hydro-uhličitanové, uhličitanové, síranové, chloridové a vody s iným aniónom.

Zdroj: www.zdravie.prav­da.sk/mineral­ka-nie-je-vseliek-ale-vyborny-doplnok-liecby-fhc-/sk-zvyziva.asp?c=A100727_­162148_sk-zvyziva_p31

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Elektrikář

Když jsem bydlel v Karlových Varech tak nám paní doktorka doporučila na nachlazení chodit na Mlýnský pramen. Ten je vlažný.Pomáhá i kloktat mírně osolenou vlažnou vodou.
Dopĺňam:
Na minerálce jsou léčivé rozpuštěné minerály a soli.

Upravil/a: Elektrikář

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
KORVO

Napríklad taká minarálna voda Sulinka – má podobné účinky ako sóda bikarbóna, je užitočná pri pálení záhy a hlavne po opici, lebo pomáha odbúravať alkohol.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie