Avatar užívateľa
Pokročilý

Ako zistím podľa označenia na krúžku, že o aký druh kanárika sa jedná?

Dostal so do daru jedného kanárikovožltého kanárika. Mojim problémom je to, že by som potreboval zistiť, že presne o aký druh kanárika sa jedná. Na ľavej nôžke má zelený (uzavretý hliníkový?) krúžok s označením: SK 14 (značka a číslo je naprieč) 19 885 (pozdĺžne).

Existuje niekde centrálna evidencia okrasných vtákov, kde je možné podľa čísiel na krúžkoch zistiť bližšie údaje o vtáčikoch alebo zistiť aspoň chovateľa od ktorého pochádzajú? V prípade, že by som poznal chovateľa, už by som sa vedel uňho informovať sa o jeho vtáčiku.

Zoznam chovateľov výstavných anduliek som našiel vrátane aj ich klubových čísel, ale neviem sa dopátrať k zoznamu – databáze chovateľov kanárikov, kde by boli uvedené ich chovateľské/klubové evidenčné čísla, ktoré uvádzajú na krúžkoch.

V predajni exotických zvierat, kde bol kanárik kúpený pôvodným majiteľom, mi nevedeli dať potrebné informácie, lebo tam nevedú evidenciu predávaných vtákov podľa označenia na krúžkoch.

Odpovede:

Avatar užívateľa
Bronzový

mám obavu, že nie všetky druhy sú evidované, evidujú sa iba chránenné druhy (CITES - Zmluva o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi).

bežne krúžky označujú rok narodenia, prípadne pohlavie, pôvod chovu/rodičov, prípadne organizácie/chovateľa, ktorý krúžkovanie previedol, krúžkov môže byť preto viac.

je rozdiel medzi krúžkovaním chovných jedincov a divoko žijúcich vtákov.

viac informácií asi nájdete v nejakom ornitologickom centre/krúžku, prípadne na veterine alebo priamo na slovenských stránkach CITES (to už nájdete).

;-Q

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Zvieratá

Pokročilý Elektrikář 17
Strieborný Led 16
Pokročilý bohemica 12
Bronzový Judith 11
Pokročilý HuRe 8
Strieborný Dr.Axl 7
Pokročilý ciernak 7
Pokročilý lienka 7
Bronzový MonaLis 6
Bronzový Drap 6

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.