Avatar užívateľa
anonym

Ako vybrať – kúpiť psíka?

Deti už dlhšiu dobu majú prianie, aby sme im kúpili psíka. Najprv sme si kladli otázku či ho vôbec kúpiť, ale teraz už sme rozhodnutý, že áno, len nevieme akého. Máte nejaké rady ako postupovať pri výbere psíka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 5029 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

O pejska se musí člověk stále starat, jak o malé dítě. Koukat aby mu nešláp na nožičky, nepřivřel mezi dveře zavírat aby nemohl utéct. Na schody jsme museli dát mřížku te náš trouba je bral z rozeběhem a končil jako kňučící kulička.Něco pochopí něco né.Z kousání bot vyrostl když se mu prořezaly všechny zoubky.Je to stále jak malé dítě.
Záleží jak máte staré děti podle toho vybrat velikost. Viděl jsem buldoka jak táhnul žabku v chodbě v panéláku jak na vodních lyžích.V jedné chovatelské knížce psali že špice si mají lidé pořizovat jen tam kde mají hodné sousedy. Když vylít špic mé přítelkyně na chodbu ve strém klenutém činžáku dosdlova drnčely okenní tabulky. jde o povinost ráno dřív vsát jít ze psíkem ven po škole také a večer ještě jednou nakonec to zůstane stejně na rodičích.Hodně radostí z novým členem rodiny vám přeje elektrikář.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Najvernejšie a najzdravšie psíky sú oriešky. Ja osobne by som zobral celú rodinku a išiel pozrieť do útulku. Tam vám poradia, aký psík sa hodí do Vášho domova. Dajú Vám na výber a potom už je to len na Vás. Verte ale tomu, že aj ten psík si vyberie Vás. Ak Tam bude, dáte mu domov, lásku a on si to bude o to viac vážiť. A z radosti zo psíka budete mať ešte radosť z dobrého skutku. Ak tam taký nebude tak skuste iný útulok.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Pri kúpe psa by ste si mali premyslieť, či si kúpite šteniatko, alebo si vyberiete dospelého psíka z útulku, ktorý už má hygienické návyky. Pri šteniatku musíte rátať s tým, že ho budete musieť naučiť chodiť von, čo vyžaduje čas a trpezlivosť. Plemeno a veľkosť psíka volíme voľte podľa toho, či ho chcete chovať v byte alebo v rodinnom dome. Aj veľký pes môže byť spokojný v byte, musíte mu však zabespečiť pohyb a tiež si treba uvedomiť že takýto chplpáč viac zje a raz týženne by ste s ním mali navštíviť cvičište. S výberom plemena vám najlepšie poradí každý veterinár či seriózny chovateľ. Je dobré pred kúpov psíka poznať rôzne psie choroby – mnohé plemena na ne trpia. Ak sa rozhodnete pre plemeno s papiermi, toto riziko znížite, pretože choré psi z papierového chovu vyraďujú. Šteniatka krížencou sú tiež milé.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
tanama

Měl by sis přečíst (velmi žádanou) knižku Harriet Ritvoové Postavení zvířat.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Bumbes

Důležité je jak jsou děti staré. Pro menší děti je nejlepší pejsek z útulku do 1 roku stáří (odpadá problematická prvovýchova štěněte). A vůbec nejlepší je vybírat pejska s dětmi, většinou je na první pohled vidět, se kterým psem si děti budou rozumět. Už máme druhého pejska takto vybraného a určitě bychom ho nevyměnili za nic na světě.
http://sphotos­.ak.fbcdn.net/hpho­tos-ak-ash2/hs039.ash2/35316_­1147602066226_1712808517­_283664_2150551_n­.jpg
http://sphotos­.ak.fbcdn.net/hpho­tos-ak-snc4/hs059.snc4/35316_­1147602106227_1712808517­_283665_1547722_n­.jpg

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Led

Pri výbere psíka treba dať šancu aj druhej strane – psíkovi.
Mala som 2 psíkov obidva razy som nechala na nich, či ma aj oni chcú. Obe boli( jedna ešte je) vzácnej rasy: promenademišung. Tá prvá ostala s nami 18 rokov, než sa rozlúčila. Druhú vyhodili ako mesačnú „starostliví rodičia“ a tá prišla za nami a ostala u nás ako ďalší člen rodiny.
Ale dôležité je deti upozorniť, že tu ide nielen o hranie, ale o dlhodobé si odriekanie a starostlivosť o psa. Za každého počasia, aj keď sa mi nechce.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
28SagA28

Mali by ste si na internete zohnať knihu DOMACNOST OD A PO Z.

před 4858 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá