Avatar užívateľa
veronikaiq

Ako to, že plameniaci majú tak jasne rúžovú farbu peria?

Majú všetci plameniaci takúto rúžovú farbu. Boli sme v zoologickej a bol to nádherný pohľad- na stádo plameniakov, samá ružová. Čím to je, že sú ružový? Zistili to už vedci? Existuje na to vôbec odpoveď?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Elektrikář, anonym před 5018 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Záleží to na stravě i plameňákům u nas v zologické zahrdě se přidávají korýši kteří obsahují červené barvivo jinak vyblednou.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Súhlasím s tým, že je to potravou. Prvý plameniaci v zoologických záhradách zostali bieli. Nie a nie aby sa zafarbili do ružova. Vedci neskôr zistili príčinu tohoto javu: rúžové až červené zafarbenie peria pochádza z karotenoidov. Je to farbivo, ktoré je napríklad obsiahnuté v mrkve. Plameniaci ho musia prijímať s potravou. Vo voľnej prírode plameniaci jedia malých rakov. Keď sa v zajatí plameniaci krmia inou potravou, sú síce úplne zdraví, ale zostavajú snehovo biely. Dnes sa karotenoidy pridávajú do potravy umele. U lososov je to isté. Len vďaka karotenoidom v potrave získavajú peknu lososovo rúžovú farbu.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

Jedni říkají, že je to stravou/která obsahuje hodně betakarotenu/ a jiní zase tvrdí, že to záleží na dobré pohodě plameniakov.Tak nevím,asi je to v genech.AHOJ­KY,LVICE

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá