Avatar užívateľa
anonym

Ako so psom na dovolenku v aute?

Nemáme psíka dlho a chystáme sa sním na dovolenku autom. Máte niekto skusenosti s dlhšími cestami autom so psom? Ako sa máme na to nachystať? Existujú nejaké rady? Neviem ako to ten naš psíček bude znášať.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4960 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Určite to chce sa na dlhšiu cestu pripraviť.
Pes nesmie sedieť vedľa šoféra na mieste spolujazdca a vyzerať z otvoreného okna! Vietor často spôsobuje zápal spojiviek. Jeho miesto je vždy na zadnom sedadle alebo v prepravnom boxe. V prípade, že pes nie je zvyknutý na prepravný box, zadovážte si bezpečnostné pásy v rôznych veľkostiach. Najlacnejší variant sieť na predné a zadné sedadlá (cena je od 10 do 30 EUR) oddeľuje psa od priestoru vodiča, ale nezabráni zraneniu pri väčšom náraze. Tašky pre malých psíkov (cena je od 15 do 30 EUR) sú možné uložiť aj na predné sedadlá v prípade, ak nie je aktivovaný airbag. Prepravný box (cena je od od 20 až do 160 EUR) je vhodný skoro pre všetky plemená a psík si v ňom musí pohodlne ľahnúť a sadnúť. Psíkovia zle znášajú nárazové zrýchľovanie a brzdenie, či prudké rezanie zákrut. Pred cestou psovi nedajte nažrať a dajte ho vyprázdniť. Ak váš miláčik trpí nevoľnosťou počas jazdy, v lekárňach s veterinárnymi liekmi vám predajú prípravok pre zvieratá. Pripravte si pitnú vodu, misku a hračku do auta. Tak ako sebe doprajete prestávku počas cesty, doprajte ju každé dve hodiny aj psíkovi.

Zdroj: www.femme.sk

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

Dobré je použít ve voze oddělovací síť.V případě nehody nebo rychlého brzdění chrání zvíře . Pokud je to štěně nebo malý psík použít přepravní box upevněný bezpečnostním pásem. Mít sebou misku z vodou, koženou kost na žvýkání a přestávky. Nenechat psa zavřeného v autě na slunci tam může být až 80 °C za oknem na palubní desce se mi doslova roztekly plastové videokazety,

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
tanama

U psů jako u lidí,jestli je zvyklej jezdit autem tak je to dobrý jestli pojede poprvé tak sou prášky pro psi aby nevrhali.Taky jestli je to daleko tak zastavit aby se proběh a vyvenčil.Mysku a vodu sebou ale jen pro jistotu pes cejtí změnu a nepřímá potravu,na cestách.Přeju hezkou cestu.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
frankieK

Ja teda psa veľmi nerád vozím v aute. V prepravke v kufri nechce byť a keď ho nechám na zadnom sedadle, tak sú zase všade chlpy. a zašpinené poťahy. Skúšal som tam samozrejme dať nejakú deku, ale veľmi to nepomohlo. Keď som takto psa viezol naposledy, tak som potom auto musel celé popoludnie čistiť. Ešte šťastie, že mám doma kvalitnú autokozmetiku z https://www.2din­.sk/

před 232 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá