Avatar užívateľa
anonym

Ako sa správne holiť?

Ja si holím tvár každý tretí- štvrtý deň, mohol by som častejšie, ale neznášam, keď mám podráženú tvár po holení. Ešte stále neviem ako sa mám holiť tak aby som nemal vyrážky a fleky na tvary.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4930 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

Na holenie sa treba pripraviť, pretože pri holení tváre na mokro, teda nie holiacim strojčekom by ste na túto „operáciu“ mali najprv venovať niekoľko minút pleti. Musí byť čistá a najvhodnejšie je holenie po sprche či kúpeli, kedy sú póry pod vplyvom horúcej vody otvorené, pleť i chĺpky zjemnejú. Vždy majte po ruke horúcu vodu, ktorá síce otupuje ostrie žiletky, avšak pri holení je nevyhnutná. V závislosti od vašich dispozícií si musíte holiť vo väčšej či menšej miere aj krk. Pozor, na ňom vám môže rásť ochlpenie v opačnom smere ako na tvári. Penu alebo holiaci gél rozotrite dôkladne ako pri masáži. Je dobré ak obsahujú vitamín A a Aloe Vera. Hoľte sa vždy so smerom rastu chĺpkov, žiletku veďte v protismere až v druhom, alebo treťom ťahu, aby bolo oholenie dokonalé.
Upokojujúci hydratačný krém používajte po každom holení tváre a krku, ak sa vám pleť zapaľuje, vyskúšajte osvedčené triky. Dva krát denne, ráno a večer dôkladne umyť čistiacim gélom so zinkom a pred holením použite jemný píling na tvár. Po holení vynechajte prípravky obsahujúce alkohol, pokožku zbytočne vysušia.

Zdroj: www.magazin.a­tlas.sk/styl/vi­ete-sa-spravne-oholit/678295.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl