Avatar užívateľa
anonym

Ako sa správa cholerik?

Ja sa v sebe nevyznám, čo som za osobu. Myslím,že sa blížim ku cholerikovy. Ako sa presne chová cholerik? Aká je cholerická osoba? Čo ste vy za osoby? Viete sa niekam zaradiť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5007 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

CHOLERIK je člověk velmi nevyspytatelný­.Nikdy nevíte co jej nazlobí až do nepříčetnosti a kdy.Žít s cholerikem znamená nějaký čas žít v pohodě a klidu,protože cholerik má i tu přednost,že dokáže být velmi milý,pozorný,oh­leduplný,citli­vý a láskyplný-ale jak se něco nebo někdo příčí JEHO ROZUMU,STANOVIS­KU,NÁZORU A VŠEMU TOMU CO SE JEMU NELÍBÍ NEBO CO NENÍ V SOULADU S JEHO VŮLÍ-OKAMŽITĚ ZAČNE ZUŘIT A JE SCHOPEN V TÉ CHVÍLI JEHO NEZVLADATELNÉHO VZTEKU ,KTERÝ NAMÍSTO TOHO ABY KLESAL,TAK STOUPÁ ZA HRANICE SLUŠNOSTI A ZÁKONA, JE SCHOPEN ROZBOURAT A ZNIČIT CO SE DÁ A TO SE HLAVNĚ TÝKÁ MEZILIDSKÝCH VZTAHŮ,NAVÍC SE POTOM CÍTÍ OPRÁVNĚN , K TOMU JAK SE ZACHOVAL A NEOMLUVÍ SE. VZTAH S TAKOVÝM ČLOVĚKEM MŮŽE SNÉST JEN DIPLOMAT,A MUSÍ SE NAUČIT VÍCEMÉNĚ VELKÝM KOMPROMISŮM NA ÚKOR SVÉHO ŽIVOTA.LÉČIT SE TO DÁ KDYŽ K LÉČBĚ JE TENTO ČLOVĚK SVOLNÝ A TO NA PSYCHOLOGICKÉ A PSYCHIATRICKÉ ÚROVNI.MUSÍ SE NAUČIT KOMPROMISŮM A ZVLÁDÁNÍ SVÝCH CHOLERICKÝCH VÝBUCHŮ.AHOJKY:-)***LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTEROU LÉTA S ÚSPĚCHEM LÉČÍM

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
HuRe

Pročti, event, se podívej na další výklady. Podle povahových rysů, poznáš.
Nutno říci, že málokdo je pouze třeba cholerik. Drtivá většina lidí má kombinaci 2, někdy 3 typů.

http://psycho­testy.zivotopis-vzor.cz/psycho­logicke-profily-sangvinik-cholerik-melancholik-flegmatik/

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
jozo

Cholerik/oheň/

  1. Dobré vlastnosti: aktívnosť, horlivosť, nadšenie, odvaha, rozhodnosť, sila tvorivosti, smelosť, snaživosť
  2. Zlé vlastnosti: hádavosť, podráždenosť, pud všetko ničiť, vášnivosť, žiarlivosť, obžerstvo

Kladné stránky:
Cholerik je dynamická osobnosť, ktorá dosahuje svoje ciele. Rovnako ako sangvinik je ústretový a optimistický. Je rodeným vodcom od najútlejšieho veku. Má podvedomú silnú túžbu po zmene, kedykoľvek vidí, že niečo nie je v poriadku. Bez váhania bojuje za ľudské práva a chráni ukrivdených. Nikdy nie je apatický alebo ľahostajný. Má silnú vôľu, rozhodnosť, problémy rieši rýchlo. Dokáže veliť úplne všetkému, bez ohľadu na znalosti a podmienky. Jeho prvotným záujmom je dosahovanie cieľov, nejde mu o to, aby sa niekomu zapáčil. Je cieľavedomý a skvelý organizátor. Má schopnosť dokončiť väcší diel práce než ktokoľvek iný. Rád prekonáva prekážky, miluje boj a konkurenciu. Obíde sa bez priateľov a divákov, stačí mu jeho cieľ. Má intuíciu pre odhad situácie a obvykle má pravdu. Miluje krízové situácie, v ktorých exceluje.
Záporné stránky:
Jeho život sa riadi základným heslom, že má vždy pravdu a nemôže si ani náhodou pripustiť, že by se mohol mýliť. Musí vždy víťaziť a potom hľadat spôsob, ako si zachovať tvár. Nevie vysadiť z pracovného tempa a núti k nemu i svoje okolie. Musí stáť vždy v čele a cíti sa dobre, len keď má nadvládu. Má nadradený postoj, ktorý dokáže druhých značne psychicky deptať. Netoleruje slabosti, neznáša chorých a nerozhodných ľudí. Nevie dobre jednaľ s ľuďmi, je netrpezlivý.

Zdroj: www.juko56.do­brosoft.sk/typ­.htm

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy