Avatar užívateľa
anonym

Ako na výbušnosť?

Som výbušný, až niekedy sám seba prekvapujem. Reagujem rýchlo, prehnane, kričím, nerváčim sa. Sám potom toho ale veľmi ľutujem, no neviem sa ospravedlňovať. Ako to mám zmeniť? Chcel by som byť trpelivejší a nie tak výbušný. Ako na výbušnosť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 5030 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Mal som rovnaký problém. A čuduj sa svete až pri mojej terajšej partnerke. Treba sledovať čo tvoju vybušnosť vyvoláva. A bud to riešiť zo zdroja alebo sa tomu včas vyhnuť odchodom do druhej miestnosti alebo na prechadzku. Čakať a zožierať sa nema zmysel a ani blahodarne učinky pre naše srdce. Dalšia vec je pohyb. Treba si najsť koníčka- ventil. Box, beh, plávanie. Niečo čo ťa unaví. Pri športe sa vylučuju hormony štastia a človek je kludny a spokojny.
LVICE: Ty asi nechapeš že reakcia sa neda liečiť. Výbušnosť môže byť vyvolana podnetom. A ten podnet treba riešiť. Pokial to ma človek od detstva je tzv nervák a v tychto prípadoch sa tiež doporučuje ventilovanie hnevu. Preto si myslim že tvoja reakcia na moju odpoved je úplne mimo. Kritizuješ moje doporučania na riešenie problemu a pritom ty sama posielaš ludi k odbornikom ktory musia tem problem riešiť. Takže v podstate v tojej odpovedi nevidim nič čo by pomohlo. Povedať diagnozu a poslať človeka za odbornikom .. Prepáč ale v tom nič nevidím.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Tento stav se nazývá PATOLOGICKÁ CHOLERIČNOST a ničíte tím sebe, své nejbližší a své okolí.Pokud by tento stav, s kterým se již narodíte a nemusí se tato opravdu ošklivá nemoc projevit hned.Ostatní tím dokonale ničíte tak, že se stává dost často v takových případech, že se vám bude každý vyhýbat velikým obloukem a nebo vás vaši nejbližší opustí, přece kvůli vám a vaší nemoci nepřijdou do blázince.To, že se neumíte omluvit celou situaci jen o to více komplikuje.TADY VÁM MŮŽE POMOCI JEN NEUROLOG,PSYCHOLOG NEBO PSYCHIATR.NESTYĎTE SE JE NAVŠTÍVIT ABY VÁM POMOHLI.JE DOBRÉ, ŽE SI TENTO STAV UVĚDOMUJETE A LITUJETE TOHO.TO VÁM DÁVÁ SKUTEČNOU MOŽNOST NA CESTĚ K UZDRAVENÍ.ŽÁDNÉ CVIČENÍ NEBO BĚH VÁM V TOMTO PŘÍPADĚ NEPOMOHOU.NENECHTE TO TAKHLE DÁL A OPRAVDU VYHLEDEJTE ODBORNOU LÉKAŘSKOU POMOC TAK JAKO MNOZÍ JINÍ A BUDE Z VÁS JINÝ ČLOVĚK.NEODSUZUJI VÁS, ALE RADÍM VÁM CO S TÍM. AHOJKY:-)********LVICE
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPŘIJÍMÁM NEMEDICÍNSKÝ POSTOJ PANA JENIFA.KDYŽ JE PROBLÉM VĚTŠÍ JE POTŘEBA V TOMTO PŘÍPADĚ NAVŠTÍVIT PSYCHOLOGA NEBO PSYCHOTERAPEU­TA.CHOLERIČNOST NEJEN ŽE NIČÍ TOHO ČLOVĚKA,ALE VÍC NIČÍ JEHO BLÍZKÉ. JESTLI SI MYSLÍTE, ŽE JE V POŘÁDKU S TÍM NEDĚLAT VÍC NEŽ BĚHAT A CVIČIT,ABY JSTE ZE SEBE TEN HORKÝ HNĚV DOSTAL VEN-TAK TO SE VELMI MÝLÍTE, PANE JENIFO.TOTO MŮŽE ŘÍCT JEN ČLOVĚK, KTERÝ VŮBEC NEVÍ JAK TOU SVOU CHOLERIČNOSTÍ PŘÍMO NIČÍ A OCHROMUJE SVÉ OKOLÍ.PANÍ LIENKA MÁ PŘESNĚ STEJNÝ NÁZOR JAKO JÁ. A JÁ SE PTÁM:?????? BÝT SOBECKÝ A NELÉČIT SE? A NEBO NEBÝT SOBECKÝ A LÉČIT SE? TOŤ TEDY OTÁZKA.LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPĚCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Kika

páči sa mi názor Jenifa vela ludi ma povahu v prevahe cholerika a keby všetci týto ludia mali chodit k lekárom a brať lieky pretože su chorí je to hlúposť. treba rozlišovať o aký hnev ide, ak je človek nebezpečný pre okolie je agresivný a ubližuje ludom vtedy treba vyhladať odbornú pomoc ak si nevie rady sám so sebou, ale ak ide len o temperament že takým spôsobom človek zvláda svoj hnev, že nie je kludný ale potrebuje sa vykričať treba riešit s rozumom len situáciu a ukludnit sa, každého ukludnuje niečo iné niekoho napríklad aj šport, niekomu stačí čerstvý vzduch, cigareta, plač, prechádzka, rozhovor s priateľom, všetko sa da neakým spôsobom riešiť a netreba sa zbytočne trápiť a hned sa obratit na odbornú pomoc, niektorý ludia su len zložitejší a má to s nimi okolie tažšie, trápia sa ale v prvom rade oni sami tak je treba len nad sebou porozmýšlať že život je krajší a príjemnejší bez prejavov hnevu.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
lienka

Ak budete chcieť naozaj svoj hnev viac ovládať, budete musieť dlhodobo trénovať. Existujú techniky, ako hnev regulovať, ale hlavne to chce veľa trpezlivosti, sebazapierania a potom hľadanie spôsobov, ako bezpečne pretlaky a hnev ventilovať. Chcelo by to nejakú dlhodobú prácu so psychologom, alebo psychoterapeutom. . Princíp spočíva v schopnosti uvedomiť si prvotné príznaky hnevu a vedieť ich zastaviť alebo presmerovať niekam inam. Každý z uvedených krokov je veľmi dôležitý. Takisto bude dôležité, aby ste si postupne dokázali vytvoriť určitý odstup od podnetov, ktoré vyvolávajú hnev. Budete potrebovať stretávať hlúposť ľudí, aby ste zistili, ako na tom s ovládaním hnevu ste.

Zdroj: www.zivot.les­k.cas.sk/clanok/679/som-vybusny-ako-zvadnut-svoj-hnev.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy