Avatar užívateľa
anonym

Ako na sušené ovocie?

Máte radi sušené ovocie? Je vôbec zdravé? Zachovávajú sa v ňom živiny? Ja jedávam sušené ovocie hlavne na Vianoce, inokedy si ho nekupujem. Ale rada by som vedela ako si také sušené ovocie spraviť doma. Akekoľvek. Máte nejaké rady?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5026 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Třeba Vám pomůže tento článek:
http://www.rodina-finance.cz/zdrava-vyziva.212/susene-ovoce-susicka-ovoce.20937.html

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
lienka

Sušením sa zastavujú všetky biochemické procesy a potláča sa rast mikroorganizmov. Je to najstarší spôsob úschovy ovocia založený na znížení obsahu vody na 18 až 20 %. Význam sušeného ovocia nie je ani tak v množstve zachovaných vitamínov, ako skôr v obsahu minerálnych látok a vlákniny. Pravidelná konzumácia sušeného ovocia má blahodarný účinok na zažívací trakt, pomáha pohybu čriev a ich vyprázdňovaniu. Sušené ovocie sa odporúča pri chorobách obličiek, pečene, pri liečení hypertónie a opuchlín.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Elektrikář

Sušit můžete všechno ovoce.Nakrájené na plátky nebo půlky musíte je sušit v proudu suchého a teplého vzduchu na rámech z pletivem,po usušení.Je uložit do sklenic a sterilovat. Moje babička je mněla v sáčku nad kachlovými kamny kde se deně topilo na vaření.Občas se jí do toho pustili potravinvý moli. Do sklenice se nedostanou,

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie