Avatar užívateľa
anonym

Ako na kúpanie novorodenca?

Onedlho sa nám má narodiť bábätko a ja mám dilemu, ako budem to drobné stvorenie kúpať. Poradíte mi aké pomôcky na kúpanie bábätka potrebujem a ako mám postupovať? Niesom si úplne istá či to budem robiť správne.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? marknie před 5052 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Predovšetkým sa nestresuj, ako na kúpanie bábätka ti ukážu v porodnici.
V prvej rade si priprav všetko čo budeš potrebovať pri kúpaní i po kúpeli, tak aby si mala všetko po ruke:

  • vanička na kúpanie, podložka do vaničky, detské mýdlo, 2 žinienky (na hornú časť tela a dolnú časť tela), detský kartáčik na vlásky, nožničky na nehty( najlepšie detské), olejíček, teplomer do vody, detské vatové tyčinky do uší, osuška, masť na zapareniny, detský teplomer nameranie teploty, 60% lieh na očistenie pupočku v prvom období po narodení, plienku na pzabalenie, pyžamko a perinku.

Na kúpanie si zvoľ chvíľu uvolnenia (keď bábätko a ty budete v kľude – najlepšie večer). Napusť do vaničky vodu správnej teploty asi tak 37 stupňov (teplotu ozkúšaš ponorením lakťa do vody, alebo teplomerom do vody).
Postup: polož bábätko na prebaľovaciu plochu a vyzleč ho. Potom ho namoč a kľudne namydli, jednou rukou mu podpieraj hlavičku a ponor ho do kúpeľa, jemne oplachuj a pritom naberaj vodu do ruky. Potom dieťatko opatrne vyber z vaničky a osuš. Vyčisti ušká-opatrne. Očisti liehom pupok. Celé telo dieťatka a vlásky naolejičkuj, na zadoček a na okolie prirodzenia namaž masťou proti zapareninám. Nikdy dieťatko nenechávaj samotné ani vo vode ani na prebaľovacej ploche. Zabaľ do plienočky a pyžámka. Pred kúpeľom bábätko nesmie byť najedené, aby neublinkávalo.

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Jana Peková

Já jsem si pro jistotu vyrobila vlastní domácí mýdlo. Máš jistotu, že v něm není agresivní chemie. Skvělý návod je na https://www.super-bydleni.cz/vyroba-domaciho-prirodniho-mydla-krok-za-krokem/

před 1882 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy