Avatar užívateľa
anonym

Ako lezú mravci?

V rozprávkach je na mravcov poukazované že sú poriadní a pracovití a že chodia rovno. Je tomu tak? Lezú mravce usporiadane, alebo neusporiadane sem a tam?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? tanama před 5073 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Mravenci putují po cestičkách s vyznačenou pachovou stopou nemůže se jim stát že zabloudí pokud hledají potravu může se vám zdát že běhaji bez hlavy. Ale jak najdou něco dobrého, třeba sladkou přezrálou hrušku. Vyšlapou si doslova silnici na jedné sraně nesou zássoby domu a po druhé se vrací, pro novou dávku,

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
tanama

I když to vypadá že se jeden plete druhýmu,není to tak,každý dobře ví co má dělata kudy trandit.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Časť mravcov vlečie potravu doľava iný ju vlečú doprava. Pri pohľade na takýto zmätok, si človek kladie otázku, či sa mravce vôbec niekedy dostanú do cieľa. I pre mravenčie hemženie však platí – zdanie klame. Francúzsky prírodovedci dokázali, že u mravcov platia prísne pravidlá zrovnatelné s pravidlamy cestnej dopravy u ľudí. Keď dôjde k zápche, mravce pochodujúce jedným smerom čakajú, dokiaľ sa cesta neuvolní. Potom v zástupe prejdu križovatkou a iné mravce musia čakať. Tak to funguje po celý deň, ako keby mravčiu dopravu riadily semafóry.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá