Avatar užívateľa
zobor

Ako finančne vyporiadať byt v BSM ?

Akú finančnú sumu a či vôbec mám dať bývalej manželke pri „Dohode vyporiadania BSM“ ohľadne bývalého nájomného bytu,ktorý som užíval s rodičmi a potom po rodičoch vyše 40 rokov a v roku 2004 sme tento byt odkúpili ako manželia a sme obidvaja na liste vlastníctva v pomere 1/1. Bývala manželka v podstate prišla v 80-tých rokoch minulého storočia do môjho rodičovského bytu ako slobodná bez finančného prispenia na byt.T.č.si neviem vôbec predstaviť ako dôchodca ak by som mal dať polovicu tržnej alebo znaleckej ceny bytu. Obidve budú vysoké, vzhľadom na 200 násobok nadobúdacej ceny bytu. A dnes predať byt a požiadať bez známosti o Domov dôchodcov nie je šanca a taktiež žiadať o pôžičku od bánk vzhľadom na môj vek.EXISTUJE NEJAKÁ VÝNIMKA V JUDIKATÚRE BSM VZHĽADOM NA VEĽKÝ ROZDIEL MEDZI NADOBÚDACOU A TRŽNOU CENOU /EŠTE RAZ 200 NÁSOBOK/ PRI VYPORIADANÍ BYTU ? Bývala manželka trvá na finančnom vyrovnaní, v podstate „vydiera“ vzhľadom na veľký cenový rozdiel bytu vtedy /400 euro/ a teraz /80 000 euro/. Ďakujem za radu a prajem pekné dni.

Zajímavá 0 před 2050 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Led

Pri vyrovnávaní platí hodnota majetku v čase vyrovnávania
„v roku 2004 sme tento byt odkúpili ako manželia a sme obidvaja na liste vlastníctva v pomere 1/1“ to znamená, že manželka „vydiera“ právom

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ivzez

Zobore, chápu, že se Vám do finančního vyrovnání dvakrát nechce,
ale pochopte, že nevyrovnáváte tehdejší hodnotu bytu, nýbrž současnou.
A uvědomte si, že i ona musí někde žít, ale za 200 € byt nepořídí.

Nezapomínejte ani na to, že svou každodenní prací přispívala
i ke zvýšení hodnoty bytu, bez jejího přispění by hodnota byla nižší.

Upravil/a: ivzez

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Mecho

Tak toto je veľmi častý problém, ale podľa mojich skúseností dostane každú polovicu. Niekto viac zaslúžene niekdo menej.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek