Avatar užívateľa
anonym

Ako chovať chameleóna?

Veľmi sa mi páči toto exotické zviera. Ja by som chcel začať chovať chameleóna doma. Kamarát ho mal doma, ale odsťahoval sa z mesta preč a ja teraz neviem kde začať. Poraďte mi ako na to? Čo všetko potrebujem k chovu chameleóna?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5022 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
ciernak

Pred tým než si chameleóna kúpiš, si zaobstaraj potrebnú literatúru o chove chameleónov, aby si si prečítal akého chameleóna vlastne budeš chcieť. Existuje asi 10–11 druhov chameleónov.
Potom sa z tej literatúry dozvieš, či tebou vybraný chameleón potrebuje vyžšie, alebo nižšie terárium a aká má byť veľkosť terária. Niektoré chameleóny špĺhajú, iné sa častejšie plazia po podlahe. chameleónov je potrebné chovať samostnatne, niektoré druhy sú na seba agresívne.
Terárium by malo byť umiestnené tak, aby nebolo vystavené priamemu slnečnému žiareniu, malo by mať dostatočné vetranie a dostatočné zabezpečenie proti úniku kŕmneho hmyzu a malo by mať kvalitné osvetlenie. Ďaľšou dôležitou vecou je v teráriu udržiavať dostatočnú vzdušnú vlhkosť, ktorú dosiahneme denným rosením terária, alebo umiestnením fontánky vo vnútri terária. Fontánka zároveň zabezpečuje napájanie zvieraťa vodou.
Čo sa týka jedla : živia sa živým hmyzom (koníky, zelené šváby,muchy, motýle, húsenice).Treba dbať aj na pestrú potravu obohatenú vitamínmy a minerálmy.

Zdroj: www.chameleon.sk

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zvieratá