Avatar užívateľa
anonym

Aké mužské meno?

Dozvedeli sme sa, že budeme mať chlapčeka. Na dievčatko sme už mali jasne meno vybrate, ale na chlapčeka váhame a nevieme sa rozhodnúť. Viete mi poradiť ako sa máme rozhodnúť? Či podľa rád budúcich babičiek a dedkov, ktorí sa dosť do toho pletú a možno i preto sme tak nerozhodní. A aké sa vám páčia mužské mena? Tiež sa vám vyberajú dievčenské mená ľahšie?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5046 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

No na rady babičiek a dedkov by som určite nedala, tiež sa nám tak spočiatku plietli pri výbere mena u prvého vnuka, jedna babička- svokra stále behala s kalendárom a diktovala mená, ktoré sa jej páčia, dedo- svokor jasne povedal, aké by sme mali dať meno a to nás úplne odradilo, aby sme sa riadili podľa ich rad. Predsa až tak veľké pravo na výber mena vnúčaťa nemajú si myslím, aby stresovali. Nakoniec nás odradili natoľko, že sme našmu prvorodenému synovy vybrali úplne iné meno aké navrhovali a dobre sme spravili. Nemyslím si, že v dnešnej dobe by sa mala riešiť nejaká dedičnosť mena ako to bolo kedysi, že tri až štyry generácie za sebou sa chlapi volajú rovnako napr. Jozef. Výber mena sme určovali hlavne podľa toho: ako mu budeme vravieť napr. na ihrisku, ako mu budu vravieť napríklad v škole a či sa hodí meno k priezvisku, aby najako pre svoje meno netrpel. Myslím si že je to predovšetkým na rodičoch narodeného dieťaťa aké meno mu dať.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

MATOUŠ, MAREK, LUKÁŠ, JAN, PETR, PAVEL,JONÁŠ,RO­MAN,JAKUB,ALE­XANDR,RENÉ,ON­DŘEJ,
ADAM, LEO,BRONISLAV,RA­DOSLAV,MIROSLAV,GAB­RIEL,
MICHAEL,ALEŠ,I­ZAIÁŠ,EZDRÁŠ,JO­ZEF,MARIAN,,,,,,,,,, ,A.T.D. ZÁLEŽÍ NA VÁS- NIKDO VÁM NIC NEMŮŽE VNUCOVAT- JAK TO SAMI BUDETE CÍTIT, PROTOŽE NA JMÉNU OPRAVDU ZÁLEŽÍ.

Zdroj: ŽIVOT

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy