Avatar užívateľa
anonym

Aké majú účinky čaje?

Veľmi rada pijem rôzne čaje. Viem, že okrem chuti, majú čaje i liečivé účinky. Aké účinky majú a ako vznikajú čaje, ktoré pijem: zelený, čierny, modrozelený, biely, mätový a africký?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5080 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Ja si robím z popíjania čajov vždy taký malý rituál, vychutnávam si každý dúšok.
Zelený čaj: je povzbudzujúci a obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, zbavuje nás únavy, pomáha lepšie sa sústrediť a dá sa pomocou neho predchádzať vzniku rakoviny.
Čierny čaj: vzniká fermentáciou (proces keď sa škrob v listochmení na cukry a tmavne, listy sa okysličujú čím aj menia chuť) Obsah trieslovin dáva čaju ľahko trpkastý nádych. Obsah teínu zabespečuje povzbudenie mozgovej činnosti bez zaťaženia srdca.
Čaj oolong – modrozelený: je polofermentovaný. Oolong sa dosušuje nad jamami s dreveným uhlím, preto má veľmi špecifickú chuť. Priaznivo podporuje trávenie a pomáha pri chudnutí.
Biely čaj: jeho listy sa zbierajú ešte pred rozvinutím. Nálev je preto veľmi svetlý a chuť jemná, ale príjemná. Je to cenný čaj s regeneračnými účinkami. Má antibakteriálne účinky.
Čaj maté: pochádza z Paraguaja, má horkastú chuť a veľmi povzbudivé účinky a zaručuje pomoc pri fyzickej či psychickej námahe.Jeho účinky sú oniečo slabšie ako účinky kávy. Obsah teínu pôsobí na tkanivo svalstva. Maté sa podáva v kalabase – tradičnej nádobe, z ktorej sa pije cez špeciálnu slamku.
Africký rooibos: obsahuje množstvo vitamínu C, železa, draslíka, zinku a ďalších stopových prvkov. Pretože neobsahuje kofeín, môžu ho piť ľudia trpiaci vysokým tlakom, deti či tehotné ženy. Priaznivo pôsobí na kožné ekzémy aj alergické reakcie. Zbavuje neuroz, stresu či nespavosti.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Miroslavst

Neviem, čaj neslopem. Liečive su rôzne bilinkové likéry, tie niesu tak močopudné.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie