Avatar užívateľa
anonym

Aké je zázvorové pivo?

Kamarád mi vravel, že mu žena robí niekedy doma zázvorové pivo a že mu to veľmi chutná. Už som o tom ale počul skôr, že existuje zázvorové pivo. Na čo je dobré takéto pivo? Máte niekto naň recept? Rád by som ho vyskúšal. Možno mi zachutná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5031 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Ja jeden recept na zázvorové pivo, či inak nazývanú zázvorovú limonádu poznám: Do hrnčeka nasypeme vinné kvasnice, pridáme kocku cukru a trošku vlažnej vody, aby kvasinky ožili. Korene ďumbiera olúpeme a nastrúhame alebo nahrubo rozmixujeme na kašu. Vodu uvaríme s cukrom. Ďumbierovú kašu dáme do fľaše a zalejeme horúcou sladkou vodou. Prisypeme 1 sáčku vinnej živnej soli a šťavu z 2 citrónov. Hrdlo prikryjeme malým tanierom alebo previažeme látkou. Necháme vychladnúť na izbovú teplotu. Nakoniec vlejeme kvasinky. Fľašu znovu prikryjeme a necháme stáť na teplom mieste. Na 2–3 deň začne roztok príjemne perliť. Ochutnáme.
Ak sa malinovka nevypije hneď, zlejeme ju do fliaš a dáme do chladničky, aby cukor kvasením neprešiel do alkoholu.
Zbytok hmoty vo fľaši môžeme znova použiť (na druhák), ale vždy zalejeme iba vlažnou sladkou vodou, aby sme neusmrtili kvasinky. Pridáme šťavu z 2 citrónov – postup je rovnaký. (Kvasinky a živnú soľ už dodávať nemusíme.)

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie