Avatar užívateľa
anonym

Aká by mala byť hračka pre kojenca?

V rodine sa nám narodil chlapček a teraz už má 4 mesiace. Chcela by som mu kúpiť hračku, ale neviem čo je vhodné. Reagujú vôbec takýto malí kojenci na hračky? Rozvíja to vních nejaké zručnosti? Alebo sú na to ešte malí. Poraďte nejakú vhodnú hračku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5113 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Pre deti sú hračky veľmi dôležité. Dieťa začína vnímať farby okolo druhého mesiaca života a zvuky taktiež. Preto sú i pre malé batoľatá a dojčatá potrebné tie správne hračky – bezpečné (aby niečo neprehĺtlo, z hygienickone­zavadného materiálu) a pestrofarebné.
Už novorodenci potrebujú sledovať farebnosť, alebo pohyb závesu v kočíku.
Hračky majú posilniť u detí pozornosť (zareagujú na pohyb hračky, či na vydaný zvuk). Tiež posilňujú u detí ich motorické zručnosti (deti sa predmetov dotýkajú, ťahajú za ne) a zároveň si posilujú svaly – tlačia, kotúľajú. Dvojmesačné bábätko sa snaží dočiahnuť na hračku vysiacu nad postieľkou (dobré sú detské kolotoče), polročné si už vie samo spustiť interaktívnu hračku.
Pre dojča by som doporučovala nejakú ľahkú čerkútku, aby ju mohlo v ručke udržať a ktorá bude pestrofarebná a bude vydávať nejaký zvuk, aby ju dieťa skúmalo, hýbalo si s ňou a počulo nejakú reakciu na jeho pohyb. Alebo sú dobré ešte rône hračky v podobe postavičiek (psíček, mačička, myška a pod.), ktoré sú farebné, dajú sa povesiť na kočiarik, lebo nad postieľku a vydávajú zvuk, lebo tie postavičky „držia“ nejaké krúžky, alebo majú pískacie brúško a pod.
Hračka pre batoľa je určite dobrý darček.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Rodina a vzťahy