Avatar užívateľa
anonym

Prečo sa pokožka po dlhšom kúpaní zdurí?

Ráda vylihávam v teplej vani, milujem ten pocit nič nerobenia a relaxovania vo vode. Ale potom mam tu pokožku takú, ako keby som sa mala každu chvíľu rozpadnúť. Prečo človek tak vo vode rozmokvá a má tu pokožku tak mäkkú a zdurelu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4953 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
HuRe

Já také vydržím namočená ve vaně pěkně dlouho. Čtu, mám u ruky pítí, někdy i nějakou dobrotu, i tam mám malou přenosnou televizi.
Mám za to, že kůže vodu nasákne. Čili chová se obdobně, jako papír či houba.
Je porézní. Protože pokožka dýchá, je druhým směrem i částečně nasákavá.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Dôvod toho javu treba hľadať v rôznej koncetrácii soli. Telo obsahuje viacej soli než voda, v ktorej sa kúpeme. Preto molekuly vody vnikajú skrz kožu do tela. Kožné bunky nasiaknu vodou a potrebujú viacej miestra, takže sa uložia v záhyboch. V mori sa dá pozorovať niečo podobné: morská voda obsahuje viacej soli než ľudské telo, takže pokožka stratí svoju vlhkosť a na povrchu sa vytvoria záhyby. Keď sa niekto dlhšiu dobu kúpe v mori, dostane obrovský smäd a to práve kvôli tomu, že telo v morskej vode stráca tekutiny. Pri sprchovaní zostane koža rovnaká, pretože v kontakte s vodou je len krátko.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

Ano, paní HuRe má pravdu, ale dlouho ležet ve vaně pro pokožku není příliš zdravé. Doporučuje se 20 minut, potom lehounká masáž jemným ručníkem od nohou až k vlasům a ještě za vlhka natřít pokožku olejem k tomu určeným nebo kvalitním tělovým mlékem.Ale fakt je ten/znám tyto zvláštní lidičky/, že ve vaně dokonce píší,jí,pijí,čtou a jsou v té vaně nejméně hodinu a neškodí jim to.Výjimky zkrátka potvrzují pravidlo. AHOJKY,LVICE 😁 + 🙂 + *****!

Zdroj: alternativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl