Avatar užívateľa
anonym

Odkiaľ pochádzajú dredy?

Fascinuje ma tento účes. Ľudia s dredamy na hlave vyzerajú skvele. Neviete odkiaľ a ako sa k nám táto móda dostala? Ako sa robia a ako sa o ne starať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5095 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
veronikaiq

Dredy (tiež dready) sú zacuchané pramene vlasov.
Vznikajú niekoľkými spôsobmi: buď umelé (zacuchaním vo vlasovom štúdiu), alebo prirodzené, hlavne načesaním a mnoho ďalšimi spôsobmi (zlepením morskóu vodou). Výhodou je ľubovoľné predĺženie a farebné spektrum umelých dredov. Táto metóda sa nazýva Silkydreds. Dredy teda môžu mať rôzne tvary a velikosti, avšak populárne sú obyčajné dĺhe dredy. Častým účesom z dredov je práve zaháčkovavánie. To zanmená, že sa najmenší háčok na háčkovanie prestrčí skrz dred, na špičku háčku sa namotajú vyčnievajúce vlasy a háčok sa prestrčí zase späť von. Vyčnievajúce vlasy sa tak dostanú do dredu.
Dredy sa ináč rozplietavajú kondicionérom.
Keď začnú z dredov vyliezať vlasy, nemali by sa stríhať, ale zahačkovávať do dredov. Nositeľ dredov by si ich mal takto upravovať stále, časom sú ale dredy kvalitnejšie a pevnejšie.
Keď chcete dať dredy úplne dole, nemusíte sa doslova vyholiť, čásť vlasov je u hlavy voľná a čásť sa dá rozpliesť pomocou kondicionéra, ale chce to trpelivosť.
Po prvýkrát existencia účesu pripomínajúceho dredy bola už v dobách starovekého Egypta, rozšírene sú tiež i v Indii. Rozšírili sa z Jamajky tzv. rastafarianstvom. O ich expanziu sa tiež postaral spevák reggae Bob Marley, ktorý zviditeľnil okrem hudby i životný štýl Jamajčanov.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl