Avatar užívateľa
anonym

Odkedy sa farbia vlasy?

V dnešnej dobe ani človek nevie, či ten jemu naproti idúci človek má prirodzenú farbu vlasov, alebo má vlasy farbené. Už aj ja som tomu podľahla a dávam si farbu na vlasy a to som si kedysi vravela, že si farbiť vlasy nebudem. Aká je historia farbenia vlasov? Odkedy si ľudia farbia vlasy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5025 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Touha zkrášlovat je stará jak lidstvo. Už královna Kleopatra se barvila Henou. Používalo se indigo. Po rozvoji chemických barviv v jejich snadnější aplikaci se to ještě rošířilo.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

Potreba meniť svoju vizáž je človeku vlastná od nepamäti. Ľudia, spočiatku ako lovci a bojovníci, neskôr ako herci, vysokí dvorní úradníci či panovníci až napokon ako manažéri, politici či šediví starí rodičia, využívali najrôznejšie prostriedky a metódy na zmenu prirodzenej farby svojich vlasov. Farbenie sa stalo každodennou súčasťou vlasového dizajnu až v 19. storočí. Archeológia a kulturologické výskumy považujú za prvý spôsob úpravy vlasov potieranie bahnom a hlinou. Pravekí ľudia cítili potrebu splynúť s okolitým prírodným prostredím, preto „úpravu“ zovňajšku chápali výlučne ako spôsob ľahšieho prežitia. Ríme sa spoločenské postavenie žien odlišovalo farbou vlasov – najvyššie postavené ženy mali červené a blond vlasy, stredná trieda si vlasy zosvetľovala, a otrokyne a chudobné ženy si farbili vlasy na čierno. Za kuriózny spôsob „farbenia“ vlasov na blond možno považovať nosenie parochní z vlasov svetlých germánskych žien.

Zdroj: www.tvnoviny.sk/ze­ny/krasa/deji­ny-farbenia-vlasov-od-prirodnych-farbiv-az-po-revolucne-novinky-21-storocia.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl