Avatar užívateľa
lienka

Niečo o mode Gucci?

Stále počujem to známe Gucci moda, je to známa značka a viem, že sa dá len pýšiť niečim, čo je od Gucciho. Rada by som sa dozvedela o tejto mode a jej historii viac. Kto ju preslávil a čo sa tejto značky týka – aké má znaky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Led, tanama před 5002 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Led

Tato značka patří mezi špičku italské elegance v oblasti módy symbolizující především luxus. Základy společnosti sahají k roku 1921, kdy zakladatel společnosti Guccio Gucci otevřel svůj první obchod.

Zdroj: http://www.mo­jeznacka.cz/guc­ci

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

Za zrodom značky Gucci stál v dvadsiatych rokoch minulého storočia Guccio Gucci, ktorý sa vďaka svojej vášni pre kone rozhodol založiť obchod s koženými doplnkami určenými práve pre jazdu na koni.Dobové kabelky a kabely si aj dnes zachovali pôvodný netradičný a nevšedný dizajn. V otcových šľapajách šli aj jeho traja synovia. Po otcovej smrti v roku 1953, sa bratia Gucciovia, Aldo, Vasco a Rodolfo vypracovali a počas niekoľkých rokov si získali zákazníčky s tak slávnymi menami ako je Audrey Hepburn, Jackie Kennedy nebo Grace Kelly. V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch značka Gucci expanduje do mnohých krajín sveta. Gucci už sa nechváli len prestížnymi taškami a príslušenstvom, ale aj mnohými inými druhmi tovarov, medzi ktorými výnimkou nie sú parfémy, hodinky, slnečné okuliare alebo dámska či pánska konfekcia. V osemdesiatych rokoch Maurizo Gucci, Rodolfov syn a Gucciov vnuk, preberá vedenie celej spoločnosti. Na úspechu značky sa podieľali aj Aldo Gucci a Domenico de Sole. V roku 1993 bol kvôli finančným problémom zavraždený posledný dedič z rodu Gucciových, Maurizo. Značku preberá spoločnosť Investcorp. Zanedlho sa kreatívnym riaditeľom Gucci stal Tom Ford, ktorý má dnes samostatnú, úspešnú, rovnomennú módnu značku.
Značka Gucci je v súčasnosti sverená do rúk úspešnej módnej návrhárky Fridy Giannini. S každou novou kolekciou dokáže prekvapiť a úspechy sa jej rozhodne nevyhýbajú. Frida značku dostala späť na také postavenie, aké si zaslúži – skrátka medzi hviezdy ostatných špičkových módnych značiek.

Zdroj: www.moda.sk/Ka­tegorie/Modni_na­vrhari/20080703_­Gucci_-_Modni_Znacka_Kte­ra_Hybe_Svetem­.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
vranovahan19

Gucci ako značku mám rada. Ich oblečenie nie je zlé, ale bohužiaľ nie všetko od tejto značky je kvalitné. Napríklad topánky sú super. Jedny mám už 5 rokov a stále vyzerajú dobre. Napríklad hodinky by som si od nich ale znova nekúpila. Tie mi nevydržali ani dva roky. Namiesto nich teraz nosím taký ten smart náramok s takýmto štýlovým remienkom.

před 390 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
MimamoCZ93

Za mňa osobne je Gucci trochu predražená bieda. To radšej kúpim partnerke kabelku od https://www.ka­belka.sk/ a viem, že jej kupujem kvalitu. Jasné, síce to nebude žiadna TOP značka, ale my obaja razíme doma tú teóriu, že je lepšie sa prezentovať tým, aký som človek a nie tým, do čoho sa oblečiem. Ono to potom zvádza k tomu, aby človek zrazu zistil, že oblečenie nie je to, čo robí, ale skôr že on slúži ako doplnok na to olbečenie.

před 668 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl