Avatar užívateľa
anonym

Čo s mastnými a jemnými vlasmi?

Neviem ako sa mám starať o svoje mastné vlasy. Sú jemné a ostríhané nakrátko. Jeden deň si ich umyjem a na druhý deň sú úplne mastné. Používam šampóny určené na mastné vlasy, fénujem ich len občas. Dala som si aj melír, čo však nepomohlo. Poradíte mi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 5088 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Škoda že nepíšeš ako dlho ťa tento problém trápi, pretože v zimnom období je normálne, že sa vlasy rýchlo mastia. Ak tento stav pretrváva už dlhšie, môže to byť zapríčinené zvýšenou funkciu mazových žliaz. V tomto prípade by si mala aj mastnejšiu pleť na tvári. Odporúčam užívať vitamín B2 – riboflavín, ktorý zabraňuje nadmernému premasťovaniu kože. Príčina môže byť aj v nesprávnom výbere vlasovej kozmetiky. Vyskúšaj iný šampón na tento typ vlasov a po umytí si vlasy opláchni len vlažnou vodou. Príliž horúca či studená voda môžu problém ešte zhoršiť. Odporúčam kúpiť si šampón v lekárni, alebo priamo môžu poradiť i v nejakom kaderníctve, alebo na kožnom oddelení.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Bumbes

Na odmaštění mých dlouhých vlasů mi kdysi poradila známá kadeřnice trvalou ondulaci (bez natáček) – již druhý den po umytí byly totiž vždy splihlé a mastné. Po této kadeřnické úpravě se vlasy přestaly mastit a jako vedlejší účinek se projevilo i to, že od té doby neznám, co je to mít lupy. Takže nyní tuto procedůru (bez natáček, pouze 30–45 min účinkování preparátu na vlasy a kůži) absolvuji přibližně jednou za 5 let a mám opravdu od nepříjemných lupů a mastných vlasů klid. Šampon používám Palmolive broskvový s kondicionerem.

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/jak-se-zbavit-lupu-3

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
HuRe

I má kadeřnice si myje vlasy každý den.
Doporučujim kvalitní jemný šampon vhodný na každodenní použití (např. Loreal – já ho kupiuji v kadeř.salonu) a střih, který nevyždauje, moc náročnou úpravu.
Možná by pomohla i trvalá, jak píše Bumbes, ale vlastní zkušenosti s tím nemámn. Nátačky? – dle potřeby 🙂

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl