Avatar užívateľa
anonym

Čo s alergiou na tetovanie?

Priateľ prišiel s prekvapením- dal si vytetovať na rameno obrazok, no ale mám pocit, že má alergickú reakciu. Už to má mesiac a nevyzerá to dobre, dokonca to vyzerá horšie a i on sa cíti zle. Dal si ho spraviť normálne v tetovaciom salóne, takže si myslím, že to je alergia. Čo stým?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5031 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
tanama

I v tetovacím salonu se může stát že tam nemaj všechno OK.Asi trocha špíny a už to jede.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Lekári potvrdili, že s rozmachom tetovania prichádza do ich ordinácií viac ľudí s alergickou reakciou. "Alergické reakcie môžu po tetovaní nastať okamžite, ale aj za niekoľko rokov. Tie neskoršie sa prejavujú najčastejšie zdurením a začervenaním na mieste tetovanie, teda takzvaným granulomom. Väčšinou za ne môžu používané pigmenty a ich nečistoty. Ak tetovacie salóny nedodržiavajú hygienické pravidlá, môže sa človek nakaziť z nedostatočne sterilizovaných ihiel vírusom HIV, hepatitídou B alebo C. Objavili sa aj kožné infekcie so zlatým stafylokokom, ktoré sprevádzalo hnisanie rán. S tetovaním sú spojené problémy aj pri jeho odstraňovaní. Na koži môžu vzniknúť po odstránení obrazca nepekné jazvy, škvrny tmavšie alebo svetlejšie ako okolitá koža a trvalé zápalové zdurenie. Rada: okamžite nech stým ide priateľ k lekárovy, aby sa vylučila infekcia a dali sa antibiotika a odstranilo sa to.

Zdroj: www.topky.sk/cl/13/69­1119/Alergia-na-tetovanie-moze-prist-az-po-rokoch

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Hubert Starý

Ja si teda myslím, že to môže byť alergická reakcia. Ak to nevyzerá na prvý pohľad dobre, tak by som radšej šiel k doktorovi, nech na to žmurkne;) Môže to byt aji zo špiny na tej ihle nie? btw keď sa rieši tetovacie salóny, nemáte tu niekto skúsenosti s: https://www.un­holy.cz/cs/ Zvažujem sa u nich tetovať, tak ak nemáte niekto spätnú väzbu na komunikáciu, požiadavky atď. Malo by ísť o tetovanie v Prahe . Prijal by som ich s radosťou;) Ďakujem

před 1111 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl