Avatar užívateľa
anonym

Čo na vrásky?

Mám už vek na to, že sa mi pomaly začinajú robiť na tváry a hlavne pod viečkami vrásky. Ja viem, že sa im úplne nevyhnem, že to patrí k životu a je to prejav zdravého ľudského stárnutia, ale poraďte ako spomaliť tvorbu vrások? Aby to nebolo až tak rychlé.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5040 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

Na vrasky:

  • Vitamín C – zvyšuje produkciu kolagénu. Ide o bielkovinu vo väzivovom tkanive, následkom ktorej je koža hladká a pevná. Vitamín C sa nachádza v baze, pomarančoch, citrónoch, grepoch, rakytníkovej šťave a v kivi.
  • Včelí krém – 10 gramov včelieho vosku rozpustite v malom hrnčeku, vmiešame doň 3 lyžice medu. Vychladnuté naneste ako masku v tenkej vrstve na pleť.
  • Čerstvý vzduch – iba teplo alebo iba zima nerobí pokožke dobre. Najlepšie ju trénujeme, ak pozná všetky druhy počasia. Extrémne horúca teplota, pri ktorej sa potí, ale takisto pozná mráz, svetlo, zimu či vlhkosť.
  • Vitamín E – známy bojovník proti starnutiu a účinný antioxidant. Je obsiahnutý v slnečnicovom alebo sójovom oleji, obilných klíčkoch, orechoch, zelenej listovej zelenine, obilninách, rybách a vajciach.
  • Nefajčiť ani nikotín nedýchať.
  • Veľa slnka v nesprávnom čase – slnko podporuje vznik vrások, najmä silné počas leta medzi 11 a 15. hodinou. Pre pokožku je najlepší pohyb na čerstvom vzduchu počas zamračenej oblohy.
  • Veľa spánku – nočný spánok by nemal byť kratší ako šesť hodín.

Zdroj: www.ozene.zoz­nam.sk/cl/10028­2/253856/Ako-spomalit-tvorbu-tych-prekliatych-vrasok-

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Kika

kvalitnou kozmetikou a zdravým životným štýlom, nie je dôležité či je na tvári par vrások ide o to ako v celku pleť pôsobí, stres a zlá životospráva jej určite neprospieva.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Kamilo

Moja manželka začala používať cbd olej z https://cbdst­ar.cz/sk/ na tieto kožné problémy a nemôže sa ho nabažiť. Ja sám som si po čase všimol, že jej pokožka je oveľa jemnejšia a bez akýchkoľvek drobných nedokonalostí.

před 220 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl