Avatar užívateľa
anonym

Čo je to dress code?

Idem do nového zamestania, kde údajne budem musieť dodržiavať dress code, veľmi tomu nerozumiem. Čoho sa to konkretne týka? Ten názov mi vraví, že to možno bude niečo s obliekaním, tak by ma veľmi zaujímalo o čo ide.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4964 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Led

protokol obliekania.
Niekde je predpísané oblečenie – spoločenské oblečenie v pracovnej dobe
príklad – sako,kravata
neformálny obed – sako bez kravaty

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

Spoločenské a biznis pravidlá odievania vám uľahčia život, samozrejme ak ich poznáte. Do práce sú dve hlavné úrovne odievania – formálna a neformálna úroveň (business formal, business casual). Pre rôzne odvetvia platí odlišný dress code alebo doporučenia – dress policy a štandardy obchodného obliekania.
Váš výber záleží na vašom pracovnom postavení a pracovnom programe. Podľa toho treba vyberať.
Formálny odev – business formal: sukňový kostým, blúzka. Puzdrové šaty so sakom. Vo vhodných farbách, materáloch a strihoch. Obchodné a spoločenské farby, dezény sú odlišné.
Takýto odev si môžete vo vhodných farbách zvoliť aj na tie najviac vysoké spoločenské príležitosti, kde sa vyžaduje business formal. Záleží na farbách, materiáloch, ktoré si vyberiete.
Neformálny odev – business casual: ma viacero úrovní. Smart, classis a relaxed.
Kostým športovoelegantný nohavicový, blúzka, košeľa, šaty, sukňa, nohavice, sako, sveter, doplnky – kedy čo nosiť a ako to kombinovať spolu v profesionálnom odievaní ? Typy odevov, ich kombinácie, kombinácie farieb, vzorov a materiálov vytvárajú rôzne úrovne. Vhodnosť podmieňuje výber farieb, materálov, štýlu.
Samostatné sukne, samostatné nohavice, blúzy, topy, tričká, pulóvre, svetre a samostatné saká z rôznych materiálov vám poskytnú vysokú mieru flexibility a možnosť obliecť sa v odlišných úrovniach dressy, alebo klasicky, smart či relaxed pre rôzne obchodné situácie.
Kvalitný gabardén, tenšia vlna, vlnený krep, hodváb, bavlna, viskóza, mikrovlákno sa hodí v obchodnom svete. Ľan je síce v lete veľmi príjemný, ale pre veľkú krčivosť sa na pracovný odev nehodí. Iba ak v zmesi s hodvábom či vlnou, ale aj to je na zváženie.

Zdroj: www.vizazista­.sk/spolocensky-a-business-dress-code.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Jakub Tlapal

Predpísané oblečenie, ktoré si máš obliecť, keď ideš na nejakú udalosť 🙂 . Môže to byť aj pracovné oblečenie. My máme vo firme tiež dress code, a la montérky 😁. Ktoré si ale ja objednam sám z https://www.ar­donsk.sk/c/342/mon­terkove-kolekce , pretože mi vyhovujú viac, než tie, ktoré náš objednávala firma 🙂 .

před 276 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl