Avatar užívateľa
Pokročilý

Ako si správne česať vlasy?

Kamarátka mi tvrdila, že je dôležité si správne vlasy nielen umývať ale aj česať. Ja stále neviem, aký mám používať hrebeň - na jemné vlasy. Výber medzi kartáčami na vlasy je premňa tiež ťažký oriešok a u kaderníka sa to hambím opýtať.

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Hovorí sa, že dôkladné prečesávanie vlasom prospieva a dodáva lesk. Na druhej strane treba dodať, že ani s česaním to nemusíme preháňať. Nadmerné česanie môže spôsobovať lámanie vlasov. Veľmi dôležité je zvolenie správneho typu kefy. Pri používaní kefy alebo hrebeňa, ktorý nie je vhodný pre váš typ vlasov, môže dochádzať k premiestňovaniu kožného mazu od korienkov ku končekom. Vaše vlasy budú lesklejšie, ale aj mastnejšie. Silným prečesávaním najmä nylonovými kefami vytrhávate vlasy predčasne, zatiaľ čo pri česaní kvalitnou kefou by tieto vlasy vydržali ešte aj niekoľko mesiacov. Mimo toho, majú takéto menej kvalitné kefy za následok zhoršovania vrchnej vrstvy vlasov. Tým najlepším, čo môžete pre vaše vlasy spraviť je kúpiť si na ne kefu z jemných a hlavne prírodných štetín. Takouto kefou odstránite mŕtve kožné bunky a nečistoty. Čo na záver? Zapamätajte si, že aj pomocou dobrej a kvalitnej kefy podporujete zdravý rast vlasov.

Zdroj: www.vlasy-ucesy.webnode.sk/ces anie-vlasov/

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa

AHOJKY,je důležité používat šampon na jemné vlasy,to znamená,že ten šampon vám u vlasů více přidá na objemu a kondicioner pokud možno stejné firmy a typu-VOLUME.Po umytí vlasů a po kondicionéru vlasy osušte velmi zlehka a pročesejte řídkým hřebenem.Pokud používáte fén tak vlasy vždy fénujte jenom vlažným vzduchem.Na normální česání používejte hustý hřeben a kartáč jen se štětinami.Zacházení s tímto typem vlasů musí být velmi šetrné. LVICE

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Krása a štýl

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Krása a štýl

Strieborný Led 18
Bronzový Judith 17
Pokročilý veronikaiq 13
Bronzový MonaLis 9
Pokročilý lienka 9
Bronzový quentos 8
Pokročilý HuRe 7
Pokročilý tanama 7
Bronzový ivzez 6
Strieborný Dr.Axl 6

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.