Avatar užívateľa
kulpix

V ČR se postupně bude přecházet na televizní vysílání DVBT 2. Bude se tak dít i na Slovensku?

Zajímavá 0 před 2013 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Led

„Frekvencie z pásma 700 MHz sa v smernici uvádzajú v súvislosti s budúcim budovaním sietí 5G. RÚ bude po uvoľnení frekvenčného pásma 700 MHz prideľovať frekvencie z tohto frekvenčného pásma vo výberovom konaní. Z dôvodu zachovania rozsahu programov šírených prostredníctvom digitálneho terestriálneho televízneho vysielania a modernizácie vysielacích zariadení v prospech technológií členské štáty EÚ prechádzajú z DVB-T na DVB-T2, resp. na DVB-T2/HEVC.
Členské štáty EÚ majú povinnosť do 31.12.2017 uzavrieť všetky nevyhnutné dohody o cezhraničnej koordinácii frekvencií v rámci EÚ a do 30. júna 2020 umožniť využívanie frekvenčného pásma 700 MHz na pozemské systémy schopné poskytovať bezdrôtové širokopásmové elektronické komunikačné služby. Členské štáty podľa smernice majú do 30. júna 2018 prijať a zverejniť svoj národný plán a harmonogram, ktorý bude obsahovať podrobné kroky týkajúce sa uvoľnenia frekvenčného pásma 700 MHz. V Slovenskej republike je prijatie a zverejnenie národného plánu v gescii Ministerstva dopravy a výstavby SR.“ https://www.o­mediach.com/tla­cove-spravy/item/12234-slovensko-vykrocilo-smerom-k-digitalnej-europe

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ivzez

Ano.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Arne1

Bude se tak dít všude. Jenom někde se o tom nepíše. A o stavu v zahraničí se nepíše z důvodů že novináři nechtějí o zahraničí informovat.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Hudba, film a TV