Avatar užívateľa
anonym

Spievate si radi a často?

Ja na spievanie talent nemám, ale spievam veľmi rada. Tak to vždy využijem keď som sama doma spievam a vždy mi zlepší náladu. Spievate si radi? Ako často spievate? Myslíte si, že spievanie je zdravé na psychiku človeka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Kika před 4241 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Spev je prírodné analgetikum. Nielenže táto aktivita odpútava pozornosť od bolesti, ale ešte aj podporuje produkciu hormónov šťastia - endorfínov. Amatérski speváci si častým spievaním cibria dýchanie aj bez toho, aby si to uvedomili. Ťažia z toho hlavne astmatici.
Mimika pri speve núti k činnosti svalstvo tváre a krku, aké pri bežnej komunikácii až tak nevyužívame. Je to niečo ako tvárový strečing. Prekrvením týchto partií chránite pleť pred ochabnutím a tvorbou predčasných vrások. Pri speve narastá produkcia imunoglobínu A, ako aj hydrokortizónu, ktorý zvyšuje odolnosť organizmu. Ak ste večne v strese a už si a každý druhý týždeň bojujete s prechladnutím, zaspievajte si!

Zdroj: www.wanda.atlas.sk/chcete-byt- stastnejsia-spievajte/wellness -a-fit/zivotny-styl/692585.htm l

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Kika

spievanie určite vie zlepšiť náladu, pri spievaní sa človek uvolní je to relax, ja si spievam často a rada, pri šoferovaní, pri varení, vždy ked ma to napadne ....

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
bobes

Spievam tak často ako sa len dá a najviac vtedy keď som doma sama .Zlepšuje to náladu a hoci som strašne veselej povahy a melanchólia sa u mňa nevyskytuje, rada spievam aj pohrebné pesničky. To keby ma vtedy niekto počula tak neviem,neviem......

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Hudba, film a TV