Avatar užívateľa
Registrovaný

Prírodný kamenný obklad alebo imitácia kameňa?

Ahojte,

už dlhšie obdobie uvažujem o tom, že by som do kúpeľne použil prírodný kamenný obklad (napr. niečo ako tu https://www.kamenskalica.sk/… ). Mám však dilemu, keďže niektorí známi mi odporúčajú skôr imitáciu kameňa, ktorá ich vyšla cca o 1/2 lacnejšie. Vlastnosti podľa mňa hrajú v prospech prírodného kameňa, pričom cena naopak rozhoduje v prospech imitácie. Čo si o tom myslíte vy? Čomu by ste dali osobne prednosť v kúpeľni? Zahlasujte pls v ankete. :)

Ďakujem moc!

Hlasujte v ankete

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Strieborný

Prírodný kamenný obklad

Chýba vám možnosť iná odpoveď, pretože ani na túto "jednoduchú" otázku nemožno jednoznačne odpovedať. Preto označený váš výber nepovažujte za môj výber. Platí označenie: "Iná odpoveď"

V súčasnosti mnoho nahrážok, dokaže svojimi vlastnosťami nahradiť originál, ale čo nedokážu nijako nahradiť je vedomie človeka.
1 - Ak sa rozhodnete pre prírodný kameň, zaplatíte viac, budete sa s radosťou dotýkať kameňa, ale pri čistení, údržbe kameňa, možno kdesi v hĺbke mysle sa bude ticho ozývať, nemohol som predsa len ušetriť...
2 - Ak sa rozhodnete pre imitáciu, nadšenej návšteve to prirodzene neprezradíte, ale pri dotyku, aj keď nerozoznateľného od originálu, občas zapochybujete, nemal som predsa len kúpiť prírodný kameň, veď na to mám...

Pri výbere sa rozhodujte sa podľa vášho citu, rozumu a obsahu peňaženky.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Bronzový

Prírodný kamenný obklad

Lze použít oboje. Přírodní kámen je přírodní, imitace zůstane vždy imitací. Cenové rozdíly jsou ale značné. Každý si musí zvážit sám. Lze cestovat autobusem, ale i luxusní limuzínou!


Avatar užívateľa
Bronzový

Prírodný kamenný obklad

Imitace bude vždycky jen imitace.


Avatar užívateľa
Registrovaný

Prírodný kamenný obklad

Záleží na Vašich finančných možnostiach. Samozrejme ako tu niekto písal imitácia zostane stále imitáciou. Obe možnosti vyzerajú dobre, ale skúsené oko vidí, že čo je originál. Aj z dlhodobého hľadiska je originál odolnejší. Takže ak nato máte zvolte kameň. Ak potrebujete šetriť zvolte imitáciu. Ak prerábate, alebo malujete prečítajte si článok o najnovších trendoch tu: https://malujemeke.sk/…


Avatar užívateľa
Registrovaný

Prírodný kamenný obklad

Kupelna na obrazku fakt krasna. Ked ale ideme zohladnit imitaciu a kvalitu ide hlavne o cenu a kto si co moze dovolit. A samozrejme aby to aj dlho vydrzalo ako nove. My sme mali dilemu ked sme riesili vonkajsi obklad zvolili sme nakoniec https://byt-in.sk/… sivy odtien. Obklad drzi nieco cez 2 roky a vyzera stale kvalitne novo.


Avatar užívateľa
Registrovaný

Prírodný kamenný obklad

Bude se kamenný obklad hodit k dřevěné koupelnové sestavě? Mám vybranou přesně tuhle https://www.nabytek-interior.c z/… a myšlenka kamenného obkladu se mi líbí :)

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Bývanie a záhrada

Strieborný Judith 30
Pokročilý Elektrikář 28
Strieborný Dr.Axl 22
Bronzový MonaLis 16
Strieborný Led 14
Bronzový Drap 11
Pokročilý Jenifo 11
Bronzový arygnoc 9
Bronzový divoska 8
Pokročilý Slon 8

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.