Avatar užívateľa
35Cent

Národná Pokladnica názory a skúsenosti

Zdravím. Našiel som v schránke poštu od Národnej pokladnice. Boli tam nejaké informácie a brožúrky a dokonca poslali aj mincu. Celkom sa mi páči, tak by som sa chel opýtať či máte niekto viac informácií ako to vlastne s nimi funguje. Možno že by som aj mal záujem tie mince kupovať postupne a urobiť si nejakú tú zbierku:-)

Upravil/a: 35Cent

Zajímavá 3Pre koho je otázka zaujímavá? MonaLis, paul1, Pavelan před 283 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Cdžej

Tak poznám hodne ľudí čo dačo zbierajú, či odznaky, známky, pohľadnice aj všetliake nezvyčajné veci takže zbierať mince ako koníček mi pripadá fajn. Mám kupované staré česko-slovenské mince z Národnej Pokladnice a nikdy som s kúpov nenarazil na žiadny problém. Objednával som to po telefóne čo bolo rýchle a v prípade nejastností som aspoň hneď dostal odpoveď. Mince sú vystavené pekne v kazete. Je to taká pekná spomienka takže pre mňa to má cenu.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Pavelan

Tiež som objednával u nich 2 mince, bolo to pred pár mesiacmi. Mince prišli v poriadku aj s certifikátmi autentickosti. Keď som to objednával tak sa ma aj pýtali či by som chcel celú zbierku, čo by mi potom postupne posielali na dobierku ak by som chcel. Ale zatiaľ som ok s týmito, uvidím neskor možno sa dám aj na kolekciu.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
isteron

Myslím, že je to dobrý nápad, vytvoriť dobrú zbierku pre potomkov, alebo zanechať do dedičstva. Ináč nie sú tak drahé.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
MonaLis

Mince nemají žádnou hodnotu. Nedoporučuji.

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/k omentare/77472/mincovni-smejdi -prodavaci-cetek-vraci-uder.ht ml

Upravil/a: MonaLis

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
YODA

Ja som si napríklad kúpil len dve a to po tom ako som jednu dostal od známeho k narodkám. Zapáčila sa mi tak som si len tak pre seba ako pamiatku kúpil také čo mi pripomenuli staré dobré časy. Výhoda, že som nemusel platiť dopredu ale až keď mi minca došla dobierkou. Nerád platím za niečo čo proste ešte nemám.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Led

V týchto akciách nehľadajte finančnú hodnotu, len spomienku, že ste niekomu pomohli...
k získaniu zisku
s vítaním Prvého roku 4.tisícročia, keď vytiahnete tieto už jediné mince na svete budú mať naozaj cenu, Cenu historickú o ľudskej naivite a lakote

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Jjaarroo

Je to pekný koníček, mám nejaké mince ako spomienku, čo sa spájajú s konkrétnou událosťou. Dokonca mám známeho čo sa numizmatike venuje naplno.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Fisko

no tak to asi radšej ešte by som investoval do bitcoinu, kedže teraz rastie :D https://www.kryptonovinky.sk/… neviem no, co potom s tymi peniazmi budes robit? Uschovavat ich a cakat na dobru cenu ? Lebo btc ma aspon graf kedy vies, ze rastie, klesa atd ale tie peniaze podla coho budes vediet ze maju vysoku hodnotu? Udava sa to niekde?

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Mirabell

Inak ako darček je to tiež super a ceny čo som videl sú celkom fajn. Pozerám že by som kúpil starkému niečo na pamiatku - určite by mal radosť.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
35Cent

@Pavelan Aha tak keď by som chcel celú kolekciu tak sa dá s nimi dohodnúť že mi to budú posielať v nejakých intervaloch? To je dobre. Zatiaľ som si objednal len jednu mincu online tak už by mi mala čoskoro dojsť.

před 283 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Pavelan

Áno dá sa to, alebo si ich proste kúpiš naraz, ale takto postupne by sa mi to rátalo viac, máš vždy proste radosť z novej.

před 275 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Voľný čas a hobby