Dobrý deň. Rád by som sa dozvedel na čo slúžia tie gule na podstavci. Vyzerajú (vysoký kuželový podstavec ako na bilboard a na vrchu je guľa ===●, väčšinou sa nachádzajú na juhu Slovenska, alebo na rovinách) Rodičia mi hovorili že je to zásobník na vodu. Ja si to tiež myslím len ma zaujíma prečo sú vo vzduchu a nie zakopané V zemi. Viete mi to objasniť? Ani som netušil ak to hľadať na googli lebo to neviem presne pomenovať. Ďakujem
| Zajímavá 0 před 3220 dňami |
Sledovať
Nahlásiť
|
Volá sa to: Vežový vodojem
používa sa v rovinatých oblastiach
viac na https://sk.wikipedia.org/wiki/Vodojem
|
2Kto dal odpovedi palec? Drap, Henrich787
před 3220 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
Vodojem: zabezpečuje vo všetkých miestach vodovodnej siete požadovaný minimálny hydrodynamický pretlak. To je dôvod prečo je tá Guľa na podpere, resp vo výške :) stálosť tlaku v sieti počas denného odberu
|
0
před 3212 dňami
|
0 Nominácie Nahlásiť |
U otázky neprebehla diskusia.
Nový příspěvek| Led | 39 | |
| Dr.Axl | 22 | |
| arygnoc | 18 | |
| quentos | 17 | |
| Judith | 16 | |
| MonaLis | 15 | |
| Ge0rge | 12 | |
| www | 11 | |
| jozo | 11 | |
| sanya | 10 |
| Astronómia |
| Fyzika |
| Jazyky |
| Matematika |
| Sociálne vedy |
| Technicke vedy |
| Ešte niečo z vedy |