Avatar užívateľa
anonym

Má sa oblizovať bábätku cumlik?

Videla som, že mamičky to už skôr nerobia, ako to robievali naše mami a ešte si pamätám, že teta to pred niekoľkými rokmi robila, keď spadol dudlík oblízala a dala bábätku do pusy. Teraz ale už to nevidím. Nemá sa to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3901 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Judith

Na zemi sú predsa všelijaké nečistoty a ak ho olizujeme, z našich úst môžeme dieťa nakaziť tiež s niečim, je to nehygienické. Dokonca aj karies - zubný kaz sa môže preniesť na bábätko slinami. Cumel umyť a nosiť so sebou náhradný, ak nie je možnosť umyť ho.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
lienka

Ak svojmu dieťatku oblizujete cumlík, predtým než mu ho dáte do úst, môžete mu „podarovať“ rôzne baktérie z vašich úst, ktoré sa napríklad podieľajú i na vzniku zubného kazu. Okrem pokazených zúbkov hrozí aj prenos nejakého ochorenia. Taktiež by ste nemali oblizovať cumlík svojmu dieťatku, ak fajčíte alebo máte napríklad na perách herpes. Vždy je lepšie cumlík umyť čistou vodou a pravidelne sterilizovať. Ak ste niekde, kde nie je možné cumlík umyť a spadne vám trebárs na zem, snažte sa vždy mať poruke fľašu čistej vody na umytie, alebo noste „záložný“ cumlík.

Zdroj: www.zena.atlas.sk/preco-neobli zovat-babatku-cumlik-/deti/bab atka/711405.html

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
skorcovaz

Robí sa to preto, že ak sa cumlík niekde dlho váľa, možu byť na ňom nečistoty a prach. Po olíznutí sa samozrejme zväčša odstránia. Sliny majú prirodzene dezinfekčný účinok a keďže zubný kaz vzniká kvasením cukrov našich ústach, myslím, že sa nedá preniesť, iba pokiaľ máte sama "presladené" sliny, napr. po cukríku..

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek