Avatar užívateľa
jozo

Koľko môžme vypiť kávy na deň?

Samozrejme myslím tu kofeinovú. Neviem koľko môže vypiť zdraví človek (nie ten s vysokým krvným tlakom a pod.) kávy na deň. Neviete to niekto? Príde mi, že manželka sa tej kavy nejako rozpila viac než je to zdravé. Poraďte mi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 3949 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
skorcovaz

Cca 3 šálky denne..

Zdroj: http://www.kava-online.cz/kava -obecne/pusobeni-kavy-a-jeji-u cinky/kofein-i-kolik-kavy-muze me-vypit/

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

DOSPĚLÝ ČLOVĚK BY NEMNĚL PŘIJMOUT VÍCE NEŽ 300 MG KOFEINU DENNĚ.TO ZNAMENÁ, ŽE VAŠE MANŽELKA KLIDNĚ MŮŽE VYPÍT TAK 6 SKLENIC SILNÉ KÁVY BEZ MLÉKA POKUD MÁ EXTRÉMNĚ NÍZKÝ KREVNÍ TLAK.POKUD MÁ KÁVU RÁDA, ALE MÁ TLAK MÍRNĚ ZVÝŠENÝ TAK TO SI JIŽ MUSÍ DÁVAT VĚTŠÍ POZOR A ASPOŇ TY DVĚ POSLEDNÍ KÁVY MUSÍ PÍT SE SMETANOU A NEBO S MLÉKEM.A KDYŽ BY MĚLA TLAK VYSOKÝ TAK KÁVU ŽÁDNOU, JENOM TEDY BEZ KOFEINU.NEVÍM KOLIK JE JÍ LET, ALE VĚTŠÍ PŘÍSUN KÁVY SNIŽUJE SPRÁVNÉ PROKRVENÍ CÉV, KŮŽE,A TAKÉ ODNÍMÁ HODNĚ VÁPNÍKU A HOŘČÍKU. TAKÉ SNIŽUJE PRODUKCI ŽENSKÝCH A MUŽSKÝCH HORMONŮ. NEJSEM ZASTÁNCEM KÁVY, PROTOŽE V PODSTATĚ ZDRAVÁ NENÍ.ZELENÝ SILNÝ ČAJ JE ZDRAVÝ A MÁM S NÍM JEN DOBRÉ ZKUŠENOSTI. AHOJKY :-)********LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPĚCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
veronikaiq

Odporúčaná a bezpečná denná dávka mletej zrnkovej kávy je 10 až 35 gramov, rozložená na celý deň – prevažne v dopoludňajších a skorých popoludňajších hodinách. Množstvo odporúčaného kofeínu je 2,2 až 3 miligramy na kilogram telesnej hmotnosti. Neodporúča sa prekročiť celodennú dávku kofeínu 300 miligramov denne, teda 4 až 5 šálok. Ľudia však metabolizujú kávu rôzne, niektorí rýchlejšie, iní pomalšie. Každý organizmus je iný a vplyv kávy a kofeínu naň sú individuduálne. Platí to isté, čo pri iných potravinách, striedmosť je vždy na mieste.

Zdroj: www.zdravie.pravda.sk/kava-pat ri-k-zdravej-vyzive-dpd-/sk-zv yziva.asp?c=A100901_224753_sk- zvyziva_p31

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek