Avatar užívateľa
haluska

Koľko času by zabrala cesta na Mars?

Viete ako dlho by trvalo kým by sa človek dostal na Mars? Koľko hodín by museli ľudia stráviť v kozme a za aký dlhý čas by potrebovali zásoby jedla?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4119 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Rusové letí na Mars,zatím jen jako.
Rok a půl potrvá simulovaný let na Mars, který startuje ve čtvrtek z Moskvy. Šest "astronautů" otestuje, jakou zátěž budou muset podstoupit skuteční cestovatelé. Budou po celou dobu hermeticky uzavřeni a musí si vystačit jen s tím, co dostanou při „startu".

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
evinka

Orion má vyniesť kozmonautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS do roku 2015. Prepravná kabína tam dopraví posádku každých šesť mesiacov pred letom na Mesiac a Mars. Lety na Mesiac NASA plánuje na rok 2020, na Mars by sa mal človek dostať už v polovici 30. rokov. Dizajn
Orionu vychádza z rakety Apollo, ktorá vyniesla Američanov na Mesiac, no unesie šiestich ľudí namiesto troch.

Cesta na Mars a späť bude trvať tri roky. Cesta tam zaberie šesť až deväť mesiacov. Väčšinu zvyšného času
bude potrebné čakať na vhodné zoskupenie planét, ktoré Orionu umožní návrat na Zem. Už 6. apríla vhodia kabínu do Atlantického oceánu pri pobreží Floridy v rámci nácviku záchrany kozmonautov. Použijú pri ňom model
Orionu so skutočnou váhou osem ton. V lete nainštalujú do modelu sedadlá pre členov posádky, ktorí tiež budú trénovať výstup z kabíny vo veľkých morských vlnách.

Zdroj: http://hnonline.sk/2-36564760- k03000_d-49

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek