Avatar užívateľa
pencilguy

Je možný ročný odklad školskej dochádzky po zš ale pred sš?

Som v 9. ročníku. Je možné mať rok odklad zo zdravotných dôvodov po ukončení zš ale pred nástupom na sš bez toho, aby som tento rok robila prijímacie skúšky?
Dopĺňam:
Mám vážne zdravotné problémy a veľmi veľa vyšetrení ma ešte len čaká. Chcela by som ísť na strednú samozrejme ale momentálne všetko nestíham. Ozaj to nie je možné?

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 2775 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Judith

V štúdiu musíš pokračovať povinne, až do ukončenia 10 rokov, zákonom stanovenej povinnej školskej dochádzky. Ak chceš ísť na SŠ, tak prijímačky si musíš urobiť a je na riaditeľstve, po podaní žiadosti a potrebných podkladov, aby posúdilo, či môžeš mať individuálny študijný plán, ktorý sa prispôsobí tvojmu zdravotnému stavu. Bez prijímacieho konania nie si študentkou žiadnej SŠ.
Zrejme, mentálne si v poriadku, ak si dokázala sformulovať túto otázku a odoslať ju prostredníctvom webu.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
arygnoc

skutočne vyčerpávajúcu odpoveď vám dajú na odbore sociálnych vecí vašeho mestského/obecného úradu, prípadne vás nasmerujú, kde sa máte obrátiť, ako žiadosť (prípadne formuláre) napísať a aké doklady (od lekára, školy) k tomu potrebujete. prípady sa posudzujú individuálne.

nakoľko nie ste právne spôsobilá (pre vek), tieto kroky musí podniknúť váš zástupca, spravidla rodič.

;-Q

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
sepire56

no podla mňa je to možné tu priklad : V septembri roku 2008 by som išiel bo 1. triedy zš. Dostal som odklad z neznámych dôvodov. Takže sa to fakticky a čisto teoreticky..... a možno aj prakticky... dá .

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Vzdelávanie a práca