Avatar užívateľa
Pokročilý

Čo znamená akreditácia?

Poslednou dobou sa často stretávam s týmto pojmom, či je to škola, či zdravotnícke zariadenie, alebo firma. Čo akreditácia znamená? Je snáď až tak dôležitá v dnešnej spoločnosti?

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Akreditácia ma viac významov. Môže to znamenať poverenie. Akreditovaný=poverený. V školstve to znamená niečo ako licencia. Uznanie kvality školených predmetov. V zdravotníctve tiež ide o uznanie kvality poskytovaných služieb. Nielen od lekárov a personálu ale je to aj o stave budovy, stave hygieny, atd. A myslím že akreditácia je nepostrádatelná. Bez nej nemáte uznaný titul, nemôžete prevádzkovať nemocnicu a nemôžete zastupovať organizáciu alebo politickú stranu a jej stanovisko.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Akreditácia je nestranné a nezávislé posúdenie a osvedčenie spôsobilosti subjektu akreditačnou autoritou o tom, že subjekt je spôsobilý vykonávať činnosti špecifikované v osvedčení a trvalo plniť požiadavky spôsobilosti určené príslušným normatívnym dokumentom.
Akreditácia, aj preto, že sa vykonáva nezávisle a nestranne, sa považuje za hlavný faktor dôveryhodnosti a správnosti výsledkov činnosti akreditovaného subjektu, čo je dôvod, pre ktorý má byť využitá na posudzovanie a na hodnotenie všetkých činností, od výsledkov ktorých spoločnosť očakáva vysoký stupeň správnosti a dôvery. Akreditácia je služba spoločnosti a nie sú dôvody robiť rozdiel medzi akreditáciou aplikovanou v dobrovoľnej sfére a akreditáciou v regulovanej sfére. Poskytuje dôveru v skúšobné protokoly a v certifikáty najmä tým, že používa akreditačné kritériá podľa medzinárodných noriem ISO/IEC a EN.

Zdroj: www.snas.sk/index.php?page=1&p age_sub=63

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Kultúra a spoločnosť

Strieborný Led 142
Bronzový Judith 83
Strieborný Dr.Axl 52
Bronzový MonaLis 45
Bronzový quentos 43
Bronzový divoska 41
Pokročilý pandora 33
Bronzový chudst 32
Bronzový Drap 30
Pokročilý ciernak 24

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.