Avatar užívateľa
anonym

Čo znamená akreditácia?

Poslednou dobou sa často stretávam s týmto pojmom, či je to škola, či zdravotnícke zariadenie, alebo firma. Čo akreditácia znamená? Je snáď až tak dôležitá v dnešnej spoločnosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 4462 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Akreditácia ma viac významov. Môže to znamenať poverenie. Akreditovaný=po­verený. V školstve to znamená niečo ako licencia. Uznanie kvality školených predmetov. V zdravotníctve tiež ide o uznanie kvality poskytovaných služieb. Nielen od lekárov a personálu ale je to aj o stave budovy, stave hygieny, atd. A myslím že akreditácia je nepostrádatelná. Bez nej nemáte uznaný titul, nemôžete prevádzkovať nemocnicu a nemôžete zastupovať organizáciu alebo politickú stranu a jej stanovisko.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Akreditácia je nestranné a nezávislé posúdenie a osvedčenie spôsobilosti subjektu akreditačnou autoritou o tom, že subjekt je spôsobilý vykonávať činnosti špecifikované v osvedčení a trvalo plniť požiadavky spôsobilosti určené príslušným normatívnym dokumentom.
Akreditácia, aj preto, že sa vykonáva nezávisle a nestranne, sa považuje za hlavný faktor dôveryhodnosti a správnosti výsledkov činnosti akreditovaného subjektu, čo je dôvod, pre ktorý má byť využitá na posudzovanie a na hodnotenie všetkých činností, od výsledkov ktorých spoločnosť očakáva vysoký stupeň správnosti a dôvery. Akreditácia je služba spoločnosti a nie sú dôvody robiť rozdiel medzi akreditáciou aplikovanou v dobrovoľnej sfére a akreditáciou v regulovanej sfére. Poskytuje dôveru v skúšobné protokoly a v certifikáty najmä tým, že používa akreditačné kritériá podľa medzinárodných noriem ISO/IEC a EN.

Zdroj: www.snas.sk/index.php?…

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek